fbpx
Головний біль

Головний біль через невірний режиму сну

Діліться інформацією з друзями:

Головний біль напруги – найчастіший головний біль у світі. Кожен з нас, абсолютно 100%, хоч раз у житті його відчував.

Головний біль на відміну від мігрені, є більш легким, тиснучим (ніби голова в тісному шоломі). Проте головний біль напруги не викликає нудоти, чутливості до світла чи шуму, і не посилюється від рухів, пояснює лікар-невролог Давид Щербина.

 Найбільш розповсюджені причини – перевтома, пасивний спосіб життя і (хто б міг подумати!) – стрес. Перше і головне – раджу відпочивати! Перемикатися, займатися хобі, не працювати 24\7!

Я знаю, таке зараз життя. Але дійсно величезна кількість пацієнтів має головний біль напруги тому, що намагається бути надлюдиною, працювати зранку до ночі і зовсім не має ніякого відпочинку та часу для себе.

Потрібно займатися спортом. Повірте, перше, що треба додати у своє життя – це регулярні, повноцінні фізичні навантаження. Це дуже дієво! Тут важливо, обрати той спорт, який приносить вам радість та задоволення. Це може бути і плавання, і бокс, і тренажерний зал, і танці, і йога.

Спіть. Сиділи за комп’ютером чи в телефоні до пізньої ночі? Встали раніше або пізніше, ніж зазвичай? Не дотримуєтесь режиму сну? Тоді буде боліти голова. Спати треба за режимом. Організм звикає до цього і адаптується. Якщо ж ви сьогодні лягаєте о 23.00, а завтра о 2.00, то не дивуйтеся появі головного болю.

Як і сон, прийом їжі має бути за графіком. Запрацювалися і не поїли вчасно? Впав рівень глюкози? Ви поступово станете більш тривожним і знервованим, збільшиться активність симпатоадреналової системи, через що також може виникнути головний біль.

Модифікували всі фактори, а головний біль все одно турбує? Тоді питання до вашого рівня стресу. Головний біль напруги часто супроводжують депресивні та тривожні розлади, які й потрібно лікувати у таких випадках.

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію