fbpx
Жінка заснула на роботі.

Дослідники показали, як змінюється обличчя, якщо спати менш як сім годин на добу

Діліться інформацією з друзями:

Нам регулярно нагадують, що ми повинні спати принаймні сім годин щоночі. Але через низку причин дотримуватися цього правила вдається далеко не всім.

Тепер експерти компанії Simba, яка спеціалізується на вивченні сну, за допомогою штучного інтелекту показали, що може статися з обличчям при регулярному недосипанні.

Про це пише видання Daily Mail.

Для створення зображень, спеціалісти компанії опитали 2000 британців щодо їх режиму сну, а також естетичного стану їхніх облич.  

Результати показали, що більш ніж половина британців сплять менше рекомендованих семи годин на ніч, причому, найбільше від недосипу страждають люди старше 55 років. 

Що стосується впливу на обличчя, респонденти повідомили, що помітили легкі зморшки, тонкі лінії та в’ялу шкіру, а також виглядали напруженими та втомленими. 

Зліва: більше 7 годин сну. Справа: менше 7 годин сну.
Зліва: більше 7 годин сну. Cправа: менше 7 годин сну (фото: Simba).

З іншого боку, чоловіки-респонденти повідомили про мішки під очима, сухість шкіри та мали вигляд втомлених, коли вони не висипаються. 

Виявляється, важливу роль у цих ефектах відіграє вік. 

У той час, як 12 відсотків усіх учасників, які страждають від недосипу, повідомили про сухість шкіри, цей показник підскочив до 20 відсотків у 18-24-річних. 

Щобільше, майже третина цієї вікової групи мали мішки під очима після поганого нічного сну, порівняно з 20 відсотками в середньому.

Зліва: більше 7 годин сну. Справа: менше 7 годин сну/
Зліва: більше 7 годин сну. Cправа: менше 7 годин сну (фото: Simba).

Для старших учасників опитування було встановлено, що головним побічним ефектом недосипу були темні кола під очима. 

Ґрунтуючись на цих висновках, дослідники використали штучний інтелект, щоб згенерувати зображення того, як виглядатимуть чоловіки та жінки різного віку з регулярним недосипом. 

Хоча генетика відіграє певну роль у впливі на нашу зовнішність, коли ми старіємо, регулярне недосипання може погіршити ситуацію.

Читайте також: Як позбутися старечої немочі: лікування дарами природи