fbpx

COVID-19, грип чи алергія?

Діліться інформацією з друзями:

Утруднене дихання, озноб, підвищена температура, нежить, кашель, головний біль, втрата смаку та запаху – симптоми, які можуть свідчити про COVID-19. Однак вони притаманні й грипу, сезонній застуді, алергії та навіть астми. Як же відрізнити одне від одного та правильно допомогти собі?

На перший погляд симптоми схожі. Однак названі недуги насправді мають суттєві відмінності.

Основними симптомами COVID-19 є висока температура, втома, кашель і задишка. Алергія має більш хронічні симптоми та завжди супроводжується чханням, хрипами та кашлем. Для грипу характерні прояви, більше схожі до COVID-19. Для прикладу, лихоманка та біль у тілі. Але зазвичай грип задишки не викликає.

Якщо у вас нежить або сверблять очі, це не обов’язково означає, що у вас коронавірус. Але якщо ви кашляєте, швидко втомлюєтеся, відчуваєте задишку, а от смаку чи запахів не відчуваєте, то ймовірність того, що ви захворіли на COVID-19, підвищується. Однак більшість цих симптомів характерна і для грипу.

Детальніше про відмінності між цими станами дивіться на інфографіці (фото).

Як захиститися від COVID-19, застуди та грипу?

Найперше, що рекомендують медики – зробити курс вакцинації від COVID-19 й обов’язково оновлювати щеплення кожні півроку. По-друге, щороку варто щеплюватися і від грипу. І ще досить важливо: треба дотримуватися базових правил безпеки, аби уникнути зараження.

  • Не контактуйте (в межах 2-ох метрів) з тими, хто хворіє або має підозрілі симптоми.
  • Дотримуйтеся дистанції з іншими людьми (приблизно 2 метри), коли ви перебуваєте в закритих громадських місцях (особливо якщо ви не отримали всіх необхідних профілактичних щеплень).
  • Носіть захисну маску для обличчя в закритих приміщеннях зі скупченням людей. Особливо у медзакладах (поліклініках чи лікарнях), де можуть бути особи з COVID-19 незалежно від того, вакциновані ви чи ні.
  • Часто мийте руки з милом (протягом принаймні 20 секунд) або використовуйте дезінфікувальний засіб для рук на спиртовій основі, що містить не менше як 60% спирту.
  • За можливості уникайте багатолюдних закритих приміщень.
  • Прикривайте рот і ніс ліктем або серветкою під час кашлю чи чхання.
  • Не торкайтеся своїх очей, носа та рота.
  • Регулярно (бажано щоденно) очищайте та дезінфікуйте поверхні, яких ви торкаєтеся.

Як попередити алергію?

Найкращий спосіб запобігти сезонній алергії – уникати відомих вам тригерів. Якщо у вас алергія на пилок, залишайтеся в приміщенні з закритими вікнами та дверима, коли вміст пилку в повітрі високий. Крім того, вдома можна встановлювати системи для очищення повітря.

Нагадаємо, що правильне застосування маски для обличчя теж може забезпечити певний захист від сезонної алергії.

Якщо ви вважаєте, що у вас є ознаки COVID-19 чи інших захворювань, зверніться до сімейного лікаря. Пам’ятайте, що дотримання профілактичних заходів допоможе зберегти здоров’я і вашим близьким.

Іванна ОНИШКО