fbpx

Чи може банан перед сном стати запорукою гарного сну?

Споживання фруктів перед сном очолює список порад щодо покращення якості сну. За твердженням благодійної організації, яка спеціалізується на підтримці сну, вживання банана на вечерю може стати запорукою гарного сну.

Благодійна організація “Sleep Charity” опублікувала поради про те, як отримати якісніший сон у 2024 році, а очолює список — споживання фруктів незадовго перед сном.

Про це повідомляє Sky News.

Банани, зокрема, можуть допомогти вам відійти у світ Морфея завдяки високому вмісту магнію та калію, які допомагають розслабити м’язи.

Банани також містять амінокислоту триптофан, яка стимулює вироблення гормонів, що заспокоюють мозок.

Фрукти також стимулюють вироблення мелатоніну, гормону, який утворюється в організмі природним шляхом і відіграє важливу роль у тому, наскільки добре ви спите.

Згідно з дослідженням, яке опубліковане у спеціальному випуску видання “Antioxidants in Health and Disease”, виноград, кислі вишні та полуниці є найкращими джерелами мелатоніну серед фруктів.

Фрукти.
Фото: Jo Sonn/Unsplash.

Фрукти — не єдина їжа, яка може забезпечити вам необхідний відпочинок.

“Sleep Charity” також рекомендує мигдаль, рибу, цільнозернові пластівці та вівсяні коржі з сиром, щоб допомогти вам заспокоїтися. Також сказано, що харчова паста марміт* містить природні речовини, які сприяють сну.

Щоб ви не споживали перед сном, важливо, щоб їжа була легкою.

Вживання великої кількості їжі безпосередньо перед сном може призвести до дискомфорту та розладу травлення. Гостра їжа також може перешкоджати доброму сну.

Продукти з високим вмістом вуглеводів, як-от хліб, макарони та рис, можуть стимулювати вироблення кислоти та не дозволятиме вам швидко заснути, а занадто багато шоколаду може призвести до перевантаження кофеїном.

*Марміт (англ. Marmite) — назва двох подібних харчових паст, британської і новозеландської. Обидві є продуктами екстракту дріжджів, побічного продукту пивоваріння.

Читайте також: Сімейка кажанів, знайдених під час ремонтних робіт, знайшла собі нову домівку в Рівненському зоопарку