Дослідження науковців вкотре акцентують на тому, чому не можна їсти після 19.00. Відомо, що негативні емоції, викликані війною, багато хто намагається «заїдати», навіть пізно ввечері та вночі. Якщо ви належите до людей, які регулярно сідають за стіл о 9-й вечора, вам варто звернути увагу на нові застереження науковців.
Експерти стверджують, що пізня вечеря тримає організм у стані «підвищеної готовності». І це в той час, коли він повинен засинати. Такий режим харчування може мати небезпечні наслідки для здоров’я. Чому не можна їсти на ніч?
В який час доби ми повинні їсти востаннє
Дослідники стверджують, що ми ніколи не повинні їсти протягом двох годин перед сном, а в ідеалі – нічого після 19.00.
Попередження з’явилися після дослідження 700 людей з високим тиском, яке показало, що приймання їжі протягом двох годин перед сном означав, що рівень тиску учасників залишався високим. Очевидно, це пов’язано з тим, що під час їжі відбувається викид гормонів стресу, в той час, як організм повинен розслаблятися.
Люди, які не помічають падіння артеріального тиску протягом ночі, відомі як «люди, що не пірнають» (non-dippers), і, що тривожно, мають набагато вищий рівень серцево-судинної смертності. Турецькі дослідники виявили, що люди, які пізно вечеряють, майже втричі частіше стають «non-dippers».
Дослідниця доктор Ебру Озпеліт, представляючи результати свого дослідження на конгресі Європейського товариства кардіологів у Римі, сказала: «Якщо ми їмо пізно ввечері, організм, по суті, залишається у стані підвищеної готовності, як і вдень, замість того, щоб розслабитися для сну».
Тож вам не потрібно турбуватися про те, що ви відчайдушно хочете повечеряти о 17.30 – насправді, це може бути навіть корисно!
Вікторія МИКИТЮК
Читайте також:
- Патрульні допомогли рівнянину повернути цінні речіСумку з грошима та документами знайшли пасажири автобуса у Рівному. Її власник вже викликав поліцію.