fbpx

9 хибних традицій щодо дитячого волосся

Діліться інформацією з друзями:

Які традиції щодо дитячого волосся базуються на хибних уявленнях та що насправді впливає на його красу та здоров’я.

Про все це розповіла лікар-трихолог Тетяна Мельничук.

У рік – налисо

Перше випадання волосся у дитини може відбутися внутрішньоутробно, тоді дитина народиться практично лисою. Далі волосся починає розвиватися. У перший рік життя дитину не обов’язково стригти, на подальшу красу і густоту волосся це ніяк не впливає. Тож можна обійтися без цієї досить стресової для всіх процедури.

Харчування майбутньої мами впливає на волосся дитини

Фізіологічно закладання волосяних фолікулів відбувається на другому-третьому місяці вагітності. Кількість волосяних фолікулів та колір волосся залежить винятково від генетичних факторів. Те, що споживає вагітна жінка у цей період на цей процес не впливає.

Чому у моєї дитини найрідше волосся в садочку?

Не варто передчасно засмучуватися. Волосся дитини може дуже сильно змінитися під час пубертатного періоду. А поки ваше чадо ще маленьке, висновки робити рано. Патологію росту волосся нереально визначити «на око». Але трихолог зі спеціальним обладнанням це зробити може. Якщо він не бачить жодних проблем, то мамам потрібно просто запастися терпінням і дочекатися підліткового віку.

Як упоратися з лусочками на шкірі голови?

Лусочки на шкірі малюків можуть зберігатися до 6-7 років. Вичісувати їх не потрібно, так можна травмувати шкіру і залишиться рубець. От на ньому волосся точно не виросте. Краще звернутися до спеціаліста та скористатися спеціальним лосьйоном.

Як часто мити волосся дитині?

Оптимально – два-три рази на тиждень. Але, якщо є потреба, то можна й частіше. Волосся росте зі здорового покрову, тому гігієна шкіри голови дуже важлива.

Зібране в зачіску волосся менше випадає і травмується

Тугі хвостики насправді шкодять, як і дуже тугі кіски. Часто від таких зачісок відбувається проріджування передньої лінії волосся. Якщо в тугій зачісці є гостра необхідність, компенсувати навантаження на волосся слід щоденним масажем шкіри голови. Дітям, старшим 5 років, можна призначати лосьйони для стимуляції росту волосся. Тяжкі шпильки чи аксесуари для волосся теж некорисні. Їх можна носити не довше 4-х годин на день. На ніч волосся дитині краще зібрати.

Більше овочів і фруктів – здоровіша шевелюра

Для формування волосся необхідні білки та амінокислоти, які ми отримуємо з харчуванням. Якщо не вживати достатньої кількості білка, це може позначитися на якості волосся. Тому навіть якщо батьки обрали для себе шлях вегана, дітей не варто так жорстко обмежувати в їжі.

Регулярна стрижка прискорює ріст

Це твердження науково не обґрунтоване. Коли ми стрижемося, не робимо волосся здоровішим, ми покращуємо лише його зовнішній вигляд, позбавляючись тонкого кінчика. Волосся – не жива структура. Усі живі процеси відбуваються до його виходу з епідермісу. Тому стригти волосся ви можете так часто, як вам цього хочеться. На здоров’я вашої шевелюри це не вплине.

Як зберегти здорове волосся?

Дуже важливо правильно підібрати догляд за волоссям: м’який шампунь, кондиціонер чи бальзам. Не варто боятися таких засобів. Можна вибрати органічну лінію, яка точно не зашкодить волоссю вашої дитини. Дуже важливо акуратно розчісувати волосся. Починати варто знизу і лише потім підніматися догори – без різких рухів та сіпання.

Марія МАТВІЙЧУК