fbpx

7 рослин, які допоможуть зняти стрес

Діліться інформацією з друзями:

Усім відомо, що рослини здатні покращувати настрій. Однак є такі, що здатні навіть зняти стрес.

Їх можна принести додому у букеті, купити ефірну олію або навіть вирощувати на балконі.

Лаванда

Відома антистрес-рослина, яка заспокоює своїм ароматом. Тож логічно, що вона входить до складу багатьох олій для антистресового масажу та аромасвічок. Лаванда містить спирт ліналоол, який має антидепресантні, розслаблюючі м’язи та антиоксидантні властивості. Добре розслабляє чай із додаванням сухоцвіту лаванди. Цю рослину можна вирощувати не лише на дачі чи клумбі. Існують декоративні види, які ростимуть і будуть квітнути у вашому помешканні.

Рута (перцева м’ята)

Зняти стрес допоможе перцева м’ята. Її люблять за те, що вона одночасно заспокоює і покращує концентрацію. Рута містить ментол, який часто використовують для розслаблення м’язів у засобах для лікувальних ванн. М’яту перцеву легко вирощувати в саду або вдома. Головне – добре поливати та захищати від спеки.

Спатифіллум

Цю рослину ще називають «жіночим щастям» або «лілією миру». Звісно, спатифіллум не кладуть у чай, але він відмінно очищає повітря, видаляючи пари ацетону і спори цвілі, які можуть порушити сон. У догляді рослина невибаглива – потребує доброго пливу та непрямого сонячного світла.

Ромашка

Одна з кращих рослин для зняття стресу, яку можна тримати вдома і в офісі. Крім того, що це гарна квітка, вона має безліч переваг для здоров’я. Ромашковий чай – ідеальний для зняття стресу і полегшення розладів травлення.

Сансевієрія

Рослина, яку в народі називають «тещин язик», відома своєю здатністю очищати повітря. За дослідженнями НАСА, сансевієрія може знищувати в повітрі до 107 токсинів – таких, як формальдегід, бензол, ксилол, толуол і трихлоретилен. За цією рослиною легко доглядати – поливати її потрібно тільки коли ґрунт повністю висохне. «Тещиному язику» сподобаються яскраве непряме світло і рідкі добрива.

Базилік

Ароматна рослина стане в нагоді не лише в кулінарії, але і як антистрес-засіб. Вона діє як адаптоген (природна речовина, яка, як вважається, допомагає організму адаптуватися до стресу). Тому горщик з базиліком у квартирі чи офісі може поліпшити ясність розуму.

Розмарин

Дуже добре підходить для кулінарних експериментів, а також творить чудеса, очищаючи повітря в домі. Аромат розмарину покращує настрій і зменшує стрес, а екстракт листя використовується для приготування мазей і олій для ароматерапії. Можна посадити у маленькі горщики і залишити на кухні або ж у більші контейнери і залишити на балконі.

Ксенія БОЙКО

Читайте також: Відомий психотерапевт запропонував антистрес-вправи для дітей