fbpx

7 порад дієтолога якщо ви переїли

Діліться інформацією з друзями:

Всі ми хоч раз стикалися з переїданням. На жаль, з ним не можна боротися, не прикладаючи зусиль. Дуже важливо контролювати кількість споживаної їжі, особливо, якщо її перед вами багато

Зрозуміти, що ви переїли, просто. Найчастіше цей стан супроводжується тяжкістю в шлунку і небажанням робити активні дії. Якщо ви здатні в один присісти проковтнути багато різноманітної їжі (борщ, торт, бутерброди, салат тощо) – це явна ознака обжерливості, від якої страждають всі органи.

Безконтрольне поглинання їжі підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Нерідко у любителів поїсти розвивається цукровий діабет другого типу, порушується метаболізм, за яким слідує ожиріння.

Дієтолог Тетяна Коркіна розповла, як допомогти організму прийти в себе після “свята живота” і знову відчувати себе добре. А якщо ви давно хотіли поліпшити самопочуття і трохи схуднути, не обмежуючи себе в улюбленій їжі, рекомендуємо дізнатися, що таке інтервальна дієта і випробувати її на практиці.

ТОП-7 порад для тих, хто об’ївся

Влаштуйте прогулянку на свіжому повітрі

Невелика активність після щільного сніданку, обіду або вечері допоможе вам прийти в норму. Не зайвим для прискорення обмінних процесів в організмі буде зробити декілька нахилів в різні боки. Однак не захоплюйтеся бігом або стрибками, інакше ви нашкодите переповненому шлунку і можете спровокувати заворот кишок. Після переїдання ні в якому разі не можна спати, оскільки це може призвести до утворення застоїв в організмі.

Випийте теплу рідину

Теплий зелений або фруктовий чай допоможе зняти напругу в шлунку і прискорити обмінні процеси. Чай обов’язково повинен бути без цукру, інакше користі від нього буде мало. Можна додати мед, він зніме спазми в шлунку і стимулюватиме вироблення шлункового соку.

Влаштуйте розвантажувальний день

Після переїдання до прийомів їжі потрібно повертатися поступово. Навантаження організму жирною або калорійною їжею може спровокувати новий дискомфорт в організмі, зокрема діарею. Якщо ваше самопочуття дозволяє як можна довше утримуватися від їжі, не рвіться за стіл. Легке голодування допоможе тілу відновитися, набратися сил і психологічно налаштуватися на відмову від надмірної кількості їжі, коли дуже хочеться.

Рятуйтеся жуйкою при переїданні

Найпростіший спосіб забути про важкість у шлунку після застілля – це жуйка. Завдяки тому, що під час жування у нас виділяються ферменти із слини, прискорюється процес перетравлення їжі.

Прийміть лікарські засоби

Медикаментозне лікування переїдання теж можливо, хоча їм сильно захоплюватися не слід. Прийміть ферментні препарати тільки у разі болю в шлунку – вони знизять тяжкість і поліпшать травлення. Важливо пам’ятати, що постійно пити таблетки не можна. Інакше організм припинить самостійно синтезувати ферменти, і тоді проблеми з травленням будуть вас супроводжувати постійно.

Танцюйте

Переїдання під час урочистостей – проблема багатьох людей. Щоб знову відчути себе добре, не лінуйтеся і вирушайте танцювати. Спочатку вам буде важко, але вже через кілька хвилин їжа опуститься і організм почне приходити в норму. Важливо пам’ятати, що під час танців після переїдання не потрібно робити різких рухів – це лише посилить біль і може навіть викликати блювоту.

Відверніться

Обдурити організм і змусити його забути про переїдання допоможе концентрація на зовсім сторонніх речах. Займіться чимось таким, щоб і думати не хотілося про тяжкість в шлунку. Це може бути малювання, перегляд фільму або спілкування.

Джерело Depo