fbpx
Трудова книжка.

З початку війни понад 4 тисячі переселенців звернулося до Рівненської служби зайнятості

Діліться інформацією з друзями:

Лише торік 1,2 тисячі осіб з-поміж ВПО отримали послуги служби, а 900 осіб були забезпечені зайнятістю.

Про це розповіли під час брифінгу в РівнеОДА заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська та заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Сергій Панасюк.

Людмила Шатковська.

«Підтримка служби зайнятості є дворівневою: особисто людині та підприємцю, який забезпечив місцем роботи вимушено переселену особу. Окрім того, для сприяння працевлаштування залучаємо і професійне навчання. Лише торік майже 100 громадян скористалися такою послугою і, відповідно, були працевлаштовані», – зазначила Людмила Шатковська.

Сергій Панасюк.

Сергій Панасюк, у свою чергу розповів, що минулого року компенсація витрат на оплату праці здійснювалася 110 роботодавцям, які працевлаштували 223 особи з-поміж внутрішньо переміщених, і роботодавцям профінансовано понад 3 млн грн.

Окремо звернули увагу і на проєкт «Армія відновлення».

Ініціатива націлена також на фінансову підтримку, адже передбачає залучення ВПО до суспільно корисних робіт. Так, торік 187 осіб отримували заробітну плату, яка прирівнювалась до мінімальної й становила 6700, а з початку року така виплата вже становить 7100 грн.

Також Людмила Шатковська додала, що основні види робіт, які виконувалися в межах проєкту – облаштування оборонних рубежів, підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання, надання допомоги молодшому медперсоналу, пакування та роздача гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам та малозабезпеченим.

Під час брифінгу також мова йшла і про ваучери. Нагадаємо, що це документ встановленого зразка, який гарантує громадянам окремих категорій оплату професійного навчання за кошти Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні ця сума становить не більше 30,280 тис. грн.

Людмила Шатковська додала, що торік цією послугою скористались 49 осіб. З них 17 осіб отримали робітничу професію, а 3 – спеціальність у закладах вищої освіти. Серед робітничих професій найбільш популярною є водій автотранспортних засобів, її опанували 13 осіб. Окрім того, 17 ВПО здобули спеціальність «Психологія».

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Громада із Рівненщини співпрацюватиме з нідерландським містом Вінтерсвейк