fbpx

З лютого минулого року понад 11 тисяч ВПО звернулися за медичною допомогою у ЦПМСД “Центральний” в м. Рівне

Вимушено переміщені особи мають повний доступ до медичної допомоги у Рівному. Так, починаючи з 24 лютого 2022 року до КНП «ЦПМСД “Центральний” РМР за медичною допомогою звернулося 11359 вимушено переміщених осіб, з них 2265 діток.

Як розповів головний лікар ЦПМСД “Центральний” Олег Шрам, якщо пацієнт звертається вперше, визначені лікарі проводять огляд та надають при потребі медичну допомогу. В разі повторного звернення пацієнту рекомендується укласти декларацію з сімейним лікарем.

Головний лікар ЦПМСД "Центральний" Олег Шрам
Головний лікар ЦПМСД “Центральний” Олег Шрам (фото: Суспільне Рівне).

«На сьогодні, у нас є сімейні лікарі, терапевти, які не уклали декларації з оптимальною кількістю пацієнтів, тож спрямовуємо у першу чергу, до них. Якщо раніше була проблема з укладанням декларацій, оскільки переміщені особи надіялися швидко повернутися додому, то зараз ситуація покращилася. І таких проблем не виникає», – розповів головний лікар медустанови.

За словами Олега Шрама, найчастіше пацієнти скаржаться на проблеми з тиском, печінкою, легенями, вірусні інфекції. Також лікарі виявляють серцево-судинні захворювання. У дітей найчастіші скарги на вушка та ніс, а також на гострі респіраторні захворювання.

Сімейний лікар при необхідності призначає лікування та лікарські препарати. Отримати безкоштовно лікарські препарати пацієнт-ВПО може лише з числа наявних у закладі. Перелік наявних лікарських препаратів мають сімейні лікарі.

Джерело: Рівненська міська рада.

Читайте також: У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку художника, фотографа та загиблого старшого солдата