fbpx
Ляльки-мотанки.

Тренінг “Культурні особливості Рівненської області” для переселенців відбувся у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

У Центрі інтеграції в Рівному для вимушених переселенців провели тренінг «Культурні особливості Рівненської області».

Його організували представники ГО «Гуртом подіє».

Спільна світлина.

«Нам є чим пишатись і що захищати. Наші традиції не перериваються від діда-прадіда, ми маємо міцне коріння, знаємо свою історію. Гостинність, самобутність і унікальність Рівненщини, наша культурна спадщина має привертати увагу світу», – звернувся до учасників тренінгу заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

Сергій Гемберг.

Серед спікерів – начальниця Управління культури і туризму ОДА Любов Романюк.

Очільниця обласного управління розповіла про туристичні родзинки області, що є цікавими для тих, хто захоплюється подорожами. Біле озеро, Соколині гори, Тунель кохання – це природна краса Рівненщини. Величні замки в Дубні й Острозі – про історичне минуле нашого краю.

«Через культуру ми поширюємо свої сенси і наративи, і вкотре привертаємо увагу до нашої самобутності та унікальності. Наша культура та мистецтво – це наша система цінностей. Ми повинні не ховати традиції та звичаї, а поширювати і гордитися», – сказала Любов Романюк.

За її словами, вона відкрила світ подорожей, Людмила Стасюк розкрила місцеві традиції та надбання, Юлія Гончарова показала як виглядає традиційна для рівненського регіону вишивка, і продемонструвала її відмінність між регіонами. Алла Українець засвідчила, що у 20х роках рівненські дівчата одягалися як європейки, а хлопці мали костюми.

На заході згадували Герасима Кузміча і дудку-викрутку. Є сподівання на зустріч із цією шанованою людиною, живим нащадком і носієм такого елемента нематеріальної культурної спадщини.

Любов Романюк.

Також на заході йшлося про рівненську вишивку, вподобання жителів області в одязі у 20-х роках минулого століття, традиційні страви Рівненщини, елементи нематеріальної культурної спадщини. Відбувся показ обряду повʼязання хустки як елементу українського народного одягу, представлення завершального етапу різдвяних свят – Розколяди.

Тренінг «Культурні особливості Рівненської області» провела ГО «Гуртом подіє» в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки «Державного департаменту США».

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Вже понад дві сотні виїздів здійснила мобільна гінекологічна бригада Рівненщини