З початку повномасштабного вторгнення на Рівненщині знайшли прихисток близько 90 тис. осіб. Зараз в області проживає понад 50 тис. осіб.
“Це вже наші нові жителі, і задача їх інтегрувати, адаптувати, щоб вони відчували, що вони українці, а не вимушено переміщені особи”, – про це зазначив Віталій Коваль в інтерв’ю для інтернет-видання ONLINE.UA
Очільник області, в контексті прийняття і розміщення ВПО, окремо відзначив працівників соціальної сфери й волонтерів:
“Це наші щоденні герої. У перші дні і тижні війни соцпрацівники і волонтери працювали цілодобово. Людей розміщували і в дитячих таборах, і в санаторіях, і в соціальних об’єктах. Якщо виникне необхідність ми готові будемо прийняти ще більшу кількість осіб”.
Також Віталій Коваль підкреслив важливість не тільки прийняття переміщених осіб, але і допомоги їм у пошуку роботи, при потребі — перекваліфікації.
“Є хороші приклади, успішні. Наприклад, 138 медиків з числа вимушено переміщених працюють сьогодні в закладах охорони здоров’я області. І серед них є просто мега-спеціалісти. У нас цілі спортивні команди релокувались сюди, і сьогодні Рівненщина стає Меккою спорту. І ці люди дають приклад місцевим до розвитку, тому що рівень до широкомасштабної війни був інший” — наголосив керівник області.
“Той, хто думає, що це якийсь дискомфорт, чи ми забагато уваги приділяємо ВПО, має поставити собі запитання: “А якщо б я був на їхньому місці?”. Тоді всі відповіді народжуються самостійно”, — пояснив Віталій Коваль.
Фото: online.ua
Читайте також: росіяни почали імітацію виборів під дулами автоматів на Херсонщині та Луганщині (відео)