Орієнтовний час читання: 2 хвилини
ЮНЕСКО засуджує російську атаку на буферну зону об’єкта всесвітньої спадщини «Історичний центр Одеси».
В заяві організації говориться, що цей напад стався лише через два тижні після удару, який зруйнував історичну будівлю у Львові, і є другим на сьогодні на території, яка охороняється відповідно до Конвенції про всесвітню спадщину в порушення Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Цей напад також збігся з руйнуванням Центру культури народної творчості та художньої освіти у місті Миколаєві, що за сто кілометрів.
ЮНЕСКО висловлює підтримку одеситам і висловлює щирі співчуття родинам загиблих.
За попередньою оцінкою в Одесі виявили пошкодження кількох музеїв, що знаходяться на території Всесвітньої спадщини, зокрема Одеського археологічного музею, Одеського морського музею та Одеського літературного музею. Усі вони були відзначені ЮНЕСКО та місцевою владою Блакитним щитом, емблемою Гаазької конвенції 1954 року.
Музеї, які вже отримали підтримку від ЮНЕСКО з початку російського вторгнення, особливо виграли від реалізації термінових заходів з ремонту, захисту та оцифрування, які є основою програм екстреної допомоги ЮНЕСКО для України, які реалізуються в тісній співпраці з міжнародними партнерами Організації.
У четвер, 20 липня, ЮНЕСКО обмінялася думками з керівниками об’єктів Всесвітньої спадщини, щоб підтвердити підтримку Організації захисту історичного центру Одеси та визначити нагальні потреби в допомозі.
ЮНЕСКО закликає припинити напади на культурні цінності, які захищені широко ратифікованими міжнародними нормативними документами. Ця війна несе усе більшу загрозу українській культурі. На сьогодні ЮНЕСКО підтвердила пошкодження 270 культурних об’єктів в Україні з 24 лютого 2022 року.
Читайте також:
- Цикл різдвяних свят розпочинався в Україні з вшанування ДідухаЦикл різдвяних свят розпочинався з вшанування Дідуха — символу першопредків та нового врожаю. Його прикрашали виробами з соломи та тіста.