fbpx
на газ

Європа скорочує попит на газ на чверть, щоб позбутися залежності від Росії

Діліться інформацією з друзями:

Країни Євросоюзу у листопаді скоротили попит на газ на чверть. Не завадило відмові від російських енергоносіїв навіть падіння температури.

Про це пише https://biz.nv.ua/.

Попередні дані аналітичної компанії ICIS показали, що минулого місяця попит на газ в ЄС був на 24 відсотки нижчим за п’ятирічний середній показник. Аналогічне падіння відбулося і в жовтні.

Європейські країни зменшують свою залежність від російського газу та нафти, знаходячи альтернативні джерела або змінюючи попит. Їм допомогла не по сезону тепла осінь, хоча за останні два тижні температура впала ближче до нормального рівня.

За даними ICIS, у Німеччині та Італії, двох найбільших країнах-споживачах газу в ЄС, у листопаді попит впав на 23 і 21 відсоток відповідно. У Франції та Іспанії він знизився більш ніж на п’яту частину, а в Нідерландах трохи більше ніж на третину.

«Дестимулює» використання зокрема і висока ціна на газ. Промисловість, за словами провідного аналітика ICIS Тома Марзека-Мансера, сприяє найбільшому скороченню споживання газу, і це результат цілком чіткого ринкового ціноутворення.

Це вас теж може зацікавити: