fbpx

Висновок МВФ: економіка Китаю почала відновлюватися

Діліться інформацією з друзями:

Після масштабного шоку, спричиненого коронавірусом, економіка Китаю почала відновлюватися, хоча залишаються великі ризики. Про це у своєму блозі повідомили представники Міжнародного валютного фонду.

За  інформацією www.reuters.com більшість великих китайських фірм знову відкрилися і багато персоналу повернулося до роботи. Втім, зрозуміло, що інфекція знову може зрости, якщо національні та міжнародні поїздки відновляться.
Експерти зауважують, що негаразди на фінансовому ринку можуть змусити споживачів та фірми остерігатися китайських товарів, та все ж економіка повертається до роботи.

Коронавірус, який заразив 250 000 людей і вбив понад 10 000, спричинив загрозу світовій економіці. У Китаї уповільнення у першому кварталі буде значним і залишить глибокий слід на весь рік, заявили в МВФ.

Хельге Бергер, керівник місії МВФ в Китаї та провідний автор блогу, заявив, що фіскальна політика повинна відіграти важливу роль, оскільки влада Китаю працювала над пом’якшенням економічного шоку та підтримкою відновлення.



Експерти очікують, що Китай відновить трильйони юанів фіскального стимулу, підтриманий на 2,8 трильйона юанів (395 мільярдів доларів) державними облігаціями, щоб відновити свою економіку.

“Хоча говорити про деякі пропозиції, що обговорюються, поки рано, було б корисно запропонувати цілий комплекс заходів, які є бюджетними і цілеспрямованими, щоб допомогти тим, хто найбільше постраждав від поточної кризи”, – сказав Бергер Reuters.

Також у блозі йдеться про жорсткі обмеження Китаю щодо руху на піку спалаху, що спустошили провінцію Хубей, звідки походить цей вірус, але явно сповільнили поширення хвороби.

У блозі зазначається, що китайські політичні діячі діяли швидко, щоб допомогти вразливим домогосподарствам та малому бізнесу. Вони відмовилися від плати за соціальне страхування, комунальні платежі та організували субсидіювання кредитів на підтримку і розширення виробництва медичного обладнання.

Влада Китаю працювала над тим, щоб стимулювати роботу банків які зможуть надавати кредити більшим фірмам та державним підприємствам.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»