fbpx

Флот Великобританії може супроводжувати кораблі в Чорному морі через блокаду Одеси

Діліться інформацією з друзями:

Великобританія хоче відправити військові кораблі до Чорного моря для забезпечення захисного коридору судам з українським зерном.

Про це повідомляє The Times

Британські військові кораблі можуть бути відправлені для захисту вантажних суден, які перевозять важливе українське зерно, і прорвати путінську блокаду чорноморських портів, що загрожує спричинити світову продовольчу кризу.

Повідомляється, що Британія веде переговори з союзниками щодо відправки військових кораблів у Чорне море для захисту вантажів, які перевозять українське зерно. «Коаліція охочих» мала б на меті прорвати блокаду Росії за кілька тижнів, забезпечивши «захисний коридор» від Одеси через Босфор.

Цілі:
• подолання блокади Росії за кілька тижнів;
• надання “захисного коридору” від Одеси через Босфор.

Існують побоювання, що час для запобігання світової продовольчої кризи закінчується, і США також заявили, що надсилають ракети великої дальності, щоб знищити російські кораблі.

Габріеліус Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви, який обговорював коридор з міністром закордонних справ Ліз Трусс, сказав, що до коаліції можуть входити деякі країни НАТО та інші країни, які залежать від зерна.

Він також сказав, що «коаліція охочих», що складається з країн НАТО та інших країн, які залежать від зерна, таких як Єгипет , може бути готова виділити військові ресурси для посилення захисту та запобігання широкому дефіциту продовольства.

Ракети великої дальності також будуть розгорнуті для стримування будь-яких спроб росіян саботувати коридор. 

Вторгнення Росії в Україну  прискорило глобальну продовольчу кризу, що насувається, оскільки величезна кількість зерна та інших необхідних товарів залишалися на складах, поки триває війна.

Україна та Росія разом експортують третину світової пшениці та ячменю та половину соняшникової олії, тоді як Росія є провідним постачальником добрив, які подорожчали.

Сили Кремля звинувачують у блокуванні українських портів, і перерва в доступі до основних продуктів харчування загрожує дефіцитом продовольства та політичними заворушеннями в країнах Африки, Близького Сходу та Азії. 

Керівник Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі вчора засудив Росію за «оголошення війни глобальній продовольчій безпеці» і звинуватив Путіна в тому, що він відправив сотні мільйонів людей «на голодну смерть» на тлі його блокування експорту зерна.