fbpx

В Естонії українських біженців переселяють зі столичних готелів на пором

Діліться інформацією з друзями:

Біженців з України продовжують сотнями переселяти зі столичних готелів на паром компанії Tallink. У четвер переселили людей із готелю Dzingel. У Департаменті соціального захисту зазначають, що основна мета – знайти для біженців постійне місце проживання.

 Про це пише естонське видання ERR

У четвер вранці з готелю Dzingel, який уже встиг стати домом для багатьох біженців з України, виїхали 200 людей, яких розмістили на лайнері Isabelle, що належить компанії Tallink, передає “Актуальна камера”.

Віра, яка працює покоївкою в готелі, була серед них. Про переселення її попередили за 48 годин.

“Нас із сестрою сьогодні вже перевезли на корабель, у неї помер чоловік, вона з дочкою. І у неї хворе серце. У нас двох болить серце. Ми зайшли в номери, а в цих номерах просто дихати нічим. Нас поселили в різні каюти, та ще є чотири місця, куди підселять чужих людей”, – розповіла Віра.

Віра шукає квартиру, але, на жаль, зараз вона не може собі дозволити окреме житло через високі ціни на оренду. У готелі можуть залишатися люди з домашніми тваринами та особливими потребами. Проте у Департаменті соціального страхування зазначають, що насамперед мета – знайти для людей постійне житло.

Естонія надала тимчасовий захист 20 000 українських біженців

“Якщо ми говоримо про планування більш тривалого проживання, то зараз у нас не так багато відповідних місць, але ми працюємо з місцевими самоврядуваннями та некомерційним об’єднанням Eesti Pagulasabi”, – сказала керівник групи соціального захисту кризового штабу Марі Тікерпуу.

Тікерпуу зазначила, що є й ті, хто відмовляється від переселення на пором і знаходить постійне житло – таких зараз 350 осіб. Одна з них – Юлія, яка працювала в готелі Dzingel перукарем.

“Наше перебування в готелі продовжили на 72 години, тому що ми не захотіли переселятися на корабель, ми знайшли інше житло і туди переїжджатимемо. Житла практично ніде немає або воно є, але через ріелтора, сума при цьому не маленька, але щось знайти можна”, – сказала Юлія.

Крім того, завдяки знайомствам, Юлія знайшла можливість працювати за професією. Але не у всіх є в Естонії широке коло спілкування та вміння налагоджувати зв’язки.

З готелю Dzingel у суботу на пором переселять ще 200 людей. Загалом на лайнері Isabelle залишається 1200 вільних місць. На даний момент у Таллінні та Харьюмаа на тимчасовому розміщенні знаходяться близько 1600 осіб, але щодня прибувають нові люди, які потребують житла.