Українському письменнику вручили Премію миру німецьких книгарів

Діліться корисною інформацією з друзями:

Українському письменнику Сергію Жадану вручили Премію миру німецьких книгарів 2022.

Українському письменнику, перекладачеві і музиканту Сергій Жадан присудили Премію миру німецьких книгарів 2022, яку він отримав сьогодні, 23 жовтня.
Митець отримав премію за свою видатну мистецьку творчість та за гуманну позицію, з якою він, ризикуючи життям, повертається до людей на війні та допомагає їм.
“Неможливість вільно дихати і вільно говорити — фундаментальна відмінність війни від миру. Але ми мусимо говорити. Навіть у воєнний час. Особливо у воєнний час. Як говорити людині під час війни? Як впоратися з інтонаціями, у яких стільки відчаю, гніву і болю? Проблема не в наших формулюваннях, світові, який нас слухає, іноді важко нас зрозуміти. Ми говоримо емоційно, напружено, прямо. Українцям не треба виправдовуватися за свої емоції, але їх треба пояснити. Ми можемо пояснити, ми можемо описати, що з нами сталося і відбувається далі. Ми мусимо налаштуватися, що це не буде легка розмова. Але її треба сьогодні почати”, — наголосив під час вручення премії Сергій Жадан 
Премія миру німецької книготоргівлі — щорічна премія Німецької книготоргівельної асоціації, котру присуджують з 1950 року. Призовий фонд премії складає €25 000.
Раніше нагороду отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Вітаємо Сергія Жадана з перемогою й тішимося, що чергова висока нагорода дісталася українському автору .

Український інститут книги