fbpx
Даша Навальна.

Студенти Дфорджтаунського університету проти виступу доньки Навального

Діліться інформацією з друзями:

Доньку Навального запросили виступити перед студентами Джорджтаунського університету у Вашингтоні на випускному і розповісти про свободу слова.

Однак випускники навчального закладу проти. Для цього вони надіслали вишу низку листів і підписали відповідну петицію. Зокрема, студенти нагадали слова Навального про те, що він не поверне Крим Україні — пише Politico.

Деякі випускники планують повернутися до сцени спиною, поки донька російського опозиціонера виголошує промову.

“У жовтні 2014 року в інтерв’ю московській радіостанції Навальний заявив, що не поверне Крим Україні — донедавна він вважав, що незаконно анексований Крим належить Росії. У 2008 році Навальний рішуче підтримав російське вторгнення до Грузії та використовував негуманну ксенофобну риторику щодо грузинів. Бути антипутіним не означає бути продемократичним, антивоєнним і ліберальним лідером” — йдеться у петиції студентів.

Також студенти нарікали на те, що Олексій Навальний називав іммігрантів “тарганами” і використовував “гомофобний слюр”.

“Промова на випускній церемонії має зламати авторитарні наративи й надати голос тим, хто ніколи не ставив під сумнів територіальну цілісність і не допускав дегуманізуючих висловлювань про сусідні країни.

Слава не повинна підміняти досвід. Відсутність у пані Навальної заслуг, значущого досвіду, внеску в дипломатичну службу і міжнародні справи робить її кандидатуру недоречною”, – додали студенти.

В університеті заявили, що не планують виключати Навальну з програми.

«Ми не відмовляємо доповідачів у кампусі Джорджтауна та не відмовляємо доповідачів від виступів», — сказав декан Джоел Хеллман. «Ми спілкуємося зі спікерами, коли студенти висловлюють занепокоєння, щоб вони могли взяти їх до уваги».

22-річна “хороша росіянка” Даша Навальна вчиться на бакалавраті з психології у Стенфордському університеті.

Даша Навальна і раніше отримувала міжнародну платформу для виступів про ситуацію в Росії, але жодного разу не згадала про війну в Україні, зокрема у промові на церемонії вручення “Оскара”.

Фото: Julien Warnand/GettyImages

Читайте також: У Литві хочуть перейменувати росію на Московію