У четвер, 13 жовтня, в Астані відбудеться зустріч російського диктатора володимира путіна з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Про це пише https://nv.ua/
Переговори путіна та Ердогана пройдуть у столиці Казахстану, куди обидва прибули для участі в саміті Нарада зі взаємодії та зміцнення заходів довіри в Азії — на міжнародний форум, який об’єднує близько 30 держав Азії та Близького Сходу, включаючи Росію та Туреччину.
Як очікується, головною темою переговорів Ердогана з російським диктатором стане війна в Україні. За кілька днів до сьогоднішньої зустрічі речник президента Туреччини Ібрагім Калин заявив: «Наскільки ми розуміємо, путін хоче укласти нову велику угоду із Заходом. Почасти це, безперечно, стосується України. Але насправді важливіша проблема — це нова угода між Росією та західним світом».
Описуючи апетити Кремля, спікер Ердогана пояснив, що, на думку Москви, нібито угоди, укладені із Заходом наприкінці холодної війни за Михайла Горбачова та Бориса Єльцина, більше не відображають сьогоднішню росію. «Є нова росія, є новий світ, є нова реальність і вони хочуть укласти нову угоду», — описав претензії рф калин.
Як дав зрозуміти помічник путіна юрій ушаков, саме ці ініціативи диктатор має намір обговорити на зустрічі з Ердоганом 13 жовтня. Хоча російська сторона подає їх як ініціативу самої Туреччини щодо посередництва.
Нагадаємо, 4 жовтня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість переговорів з російським диктатором володимиром путіним та санкції проти рф. Це стало відповіддю на спробу росії анексувати захоплені території України. Відповідний указ Зеленського було підписано 30 вересня, у день фарсу анексії в Москві. У документі йдеться, що РНБО вирішила констатувати неможливість проведення переговорів із путіним.
З початку вторгнення рф Туреччина намагалася взяти на себе роль основного посередника у переговорах із росією. Туреччина не запроваджувала жорстких санкцій проти росії, проте турецькі компанії постачають озброєння Україні, зокрема безпілотники Байрактар (відмовляючись продавати їх у РФ).