fbpx

Що зміниться з 1 вересня: в Україні без російських шкіл та з підвищеною зарплатою

Діліться інформацією з друзями:

З 1 вересня в Україні запровадять нову мінімальну заробітну плату – тепер вона буде 5 тис. гривень на місяць. 

Відповідний закон Верховна Рада ухвалила наприкінці серпня, його вже підписав президент, але норма запрацює лише з осені.

До цього мінімальна зарплата становила 4723 грн на місяць. І мала залишатися такою до кінця року.

Таке, здавалося б, невелике підвищення, коштуватиме бюджету близько 4 млрд грн, підрахували аналітики.

Державною мовою

На українські школи з російською мовою викладання з 1 вересня також чекатимуть зміни. Такі школи повинні перейти на українську мову.

Депутат від фракції Європейська солідарність Володимир В’ятрович оцінював, що нововведення торкнеться понад 200 тис. дітей по всій країні.

На українську мову переведуть викладання у 5-11 класах. В початкових класах діти за потреби зможуть вчитись іншими мовами з обов’язковим вивченням української. Повністю завершити перехід планують до 2023 року.

У червні в парламенті представники фракції “Слуга народу” пропонували відкласти перехід останніх шкіл на українську з російської. Це викликало гарячі дискусії та протести, питання так і не розглянули.

Нова українська школа

Новий навчальний рік розпочнеться за новими правилами. Вперше школи почнуть працювати за новим законом “Про повну загальну середню освіту”, який Верховна Рада ухвалила в січні.

Закон встановлює ліміти на кількість учнів у класах — від 5 до 30 учнів.

Також в учнів буде право частково обирати, які предмети вивчати, та право навчатись вдома за “індивідуальною освітньою траєкторію”.

Крім того, школи отримають більше фінансової свободи, а директори зможуть обіймати свої посади не більше двох термінів по шість років поспіль.

У Білорусь – по закордонному паспорту

З осені запроваджують нові правила в’їзду українців до Білорусі.

Якщо раніше до цієї країни можна було їздити за внутрішніми українськими паспортами, то з вересня такі поїздки стануть можливими лише з закордонним.

Державна прикордонна служба пояснює це тим, що паспортний контроль буде проходити швидше, а поновити загублений закордонний паспорт в іншій країні набагато простіше ніж внутрішній.

Більше перевірок

Пенсійний фонд пообіцяв, що з 1 вересня посилиться контроль за офіційним оформленням співробітників.

Будуть активно проводитися перевірки, щоб виявити неоформлених працівників.

Відповідальність за такі порушення, залежно від серйозності, може бути фінансовою, адміністративною та кримінальною.

Стягнення може сягати від 8,5 тис. до 141,7 тис. гривень. В разі кримінальної відповідальності разом зі штрафом можуть присудити виправні роботи до двох років або арешт до шести місяців.

Джерело: BBC

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram