Рада ЄС ухвалила рішення про те, що російські закордонні паспорти, видані на окупованих територіях України, а також в Абхазії та Південній Осетії не будуть визнаватися.
Російські закордонні паспорти, які видавались на окупованих територія не будуть визнаватися, повідомляє Рада Європейського Союзу . Рада Європейського Союзу в четвер, 8 грудня, ухвалила рішення про невизнання російських проїзних документів, виданих на окупованих територіях України та Грузії.
Згідно з рішенням, російські проїзні документи, видані в окупованих Росією регіонах України чи на самопроголошених самопроголошених територіях Грузії, або особам, які там проживають, не вважатимуться дійсними проїзними документами для отримання візи чи перетину кордону. Шенгенської зони. В окупованому Мелітополі почали продавати російські сім-карти
Російські проїзні документи, видані в цих регіонах, більше не визнаються або перебувають у процесі невизнання державами-членами ЄС. Це рішення спрямоване на визначення спільного підходу, забезпечення належного функціонування зовнішнього кордону та спільної візової політики, а також гарантування безпеки держав-членів ЄС.
Рада ЄС наголошує, що рішення є відповіддю на “неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії проти України”, а також “результатом одностороннього рішення Росії визнати незалежність грузинських територій – Абхазії та Південної Осетії – у 2008 році”. З початку незаконної анексії Криму в березні 2014 року Росія видає жителям півострова російські паспорти. У квітні 2019 року така практика поширилася на непідконтрольні українській владі частини Донецької та Луганської областей, а в липні 2022 року – на окуповані території Херсонської та Запорізької областей.
Як наголошує Рада Євросоюзу, систематична видача російських паспортів на цих окупованих територіях є черговим порушенням норм міжнародного права та територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.
Чеське головування в Раді ЄС і Європарламент досягли попередньої згоди щодо рішення не визнавати російські закордонні паспорти, видані на окупованих територіях України та Грузії в середині листопада, після чого воно було схвалено Європарламентом. Рішення набуває чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС.