Різдво Христове святкуватимуть на Рівненщині 4 парафії святкуватимуть у грудні

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівненсько-Волинська єпархія ПЦУ повідомляє, що цьогоріч Різдво Христове святкуватимуть 4 парафії – і 25 грудня і 7 січня, згідно з рішенням Синоду ПЦУ. Три з чотирьох храмів знаходяться в Рівному, а також парафія в місті Сарни Рівненської області.

Різдво Христове святкуватимуть двічі храмах Рівненщини, повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Українську Галицьку Партію. 

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Ще у листопаді міський голова Рівного Олександр Третяк заявив про підтримку ініціативи святкувати Різдво зі Світом:

“25 грудня ми приєднуємося до святкування Різдва Христового, як це відзначають у всьому світі. Як кажуть, подалі від орди – ближче до цивілізації. Адже саме 25 грудня весь світ святкує Різдва», – сказав Третяк у своєму зверненні.
Нагадаємо, що ще восени 2019 року Українська Галицька Партія розпочала широкий суспільний діалог про єдину дату святкування Різдва в Україні разом із усім світом – 25 грудня. Адже 93% усіх християн у м. Світ святкує народження Ісуса Христа 25 грудня, і лише 7% – 7 січня.

Таким чином УГП запросила до публічного діалогу громаду, зокрема церковних і політичних діячів, освітян, істориків, духовенства, журналістів, діячів культури, бізнесу та громадських організацій. На вимогу громадськості розгорнула просвітницьку роботу.

У рамках ініціативи «Різдво зі світом» активісти зібрали понад 30 тисяч підписів людей під відповідним зверненням до Патріарха УГКЦ Блаженнішого Кир Святослава та Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія. Шляхом широкої інформаційної кампанії вони намагалися донести до вірян, що цю дату ми відзначаємо разом лише з Росією, Білоруссю, Грузією та Сербією. Громада активно підтримала ініціативу. Багато хто перейшов на святкування Різдва 25 грудня. І з кожним роком прихильників стає все більше. Цей рік не став винятком.

А вже в жовтні 2022 року Православна церква України дозволила святкувати Різдво Христове 25 грудня. Відповідне рішення ухвалив синод. Адже в Україні вже кілька років ведуться розмови про перехід на новоюліанський календар. А для переходу громадам не потрібні додаткові дозволи.

Колектив УГП продовжує просвітницьку роботу. І він радий, що ініціатива поширюється Україною, що суспільний діалог розширює масштаби. І щоб на Різдво більше українців об’єдналося з усім християнським світом у спільній молитві.

Читайте також:  Російські закордонні паспорти не визнаватимуть в ЄС