fbpx

Рідкісний 6,25-каратовий смарагд буде проданий на аукціоні для підтримки України

Діліться інформацією з друзями:

Борець із торгівлею людьми Мітці Перд’ю продасть коштовну каблучку із рідкісним колумбійським смарагдом. Кошти від продажу підуть на гуманітарну допомогу Україні.

Про це пише журнал Smithsonian. 

У 1622 році під час буревію затонув корабель “Нуестра Сеньйора де Аточа”. Серед багатьох скарбів на борту був смарагд вагою 6,25 карата. Незабаром цей смарагд буде проданий на аукціоні Sotheby’s Magnificent Jewels, де очікується, що він коштуватиме від 50,000 до 70,000 доларів.

Корабель “Нуестра Сеньйора де Аточа”. Художник: Рафаель Кастекс.

“Аточа” був кораблем підтримки іспанської колонізації, і він повертався з експедиції в Гавані, потрапив у бурю й затонув. Інше судно, “Санта Маргарита”, спіткала така ж доля. Кораблі пролежали на дні поблизу Флориди понад 300 років.

У 1960-их роках шукач скарбів Мел Фішер знайшов “Санта-Маргариту” біля узбережжя Флориди, а у 1985 році він і його команда знайшли основний корпус корабля “Аточа”, а разом з ним і скарб. Окрім 70 фунтів колумбійських смарагдів, на кораблі було 180,000 срібних монет, 24 тонни болівійського срібла, 125 золотих злитків і колекція венесуельських перлин.

Мисливець за скарбами Мел Фішер тримає смарагди знайдені на “Аточі” (фото: Jeffrey Cardenas/AP).

Одним зі спонсорів експедиції був Френк Пердью, покійний генеральний директор Perdue Farms, який займався вирощуванням курей. Він став власником частини скарбів “Аточі”, загальна вартість яких перевищує 1 мільярд доларів. Перд’ю пожертвував більшу частину своєї частки Смітсонівському інституту та Технічному коледжу Делавера, але залишив собі один предмет — смарагд, — з якого зробив каблучку для заручин. Цю каблучку він подарував Мітці Перд’ю коли зробив їй пропозицію стати його дружиною у 1988 році.

“Хоча Френк пожертвував майже всі монети та інші артефакти, які він отримав з “Аточі”… він зберіг цей єдиний смарагд”, — сказала Мітці. “Оскільки він був людиною, яка захоплювалася романтикою історії, я не здивована, що він зберіг смарагд”.

Тепер Мітці виставляє смарагд на аукціон, щоб підтримати гуманітарні зусилля в Україні. Мітці відвідала Україну влітку, і ця поїздка змусила її розлучитися зі своїм “найдорожчим, що є”, додала вона.

Мітці Перд’ю під час відвідин України минулого літа (фото надала пані Перд’ю).