fbpx

Путін готовий застосувати ядерну зброю, але йому можуть заважати

Діліться інформацією з друзями:

Президент росії  хотів би застосувати ядерну зброю, наприклад, у разі невдалого захоплення Києва. Але його наказ може не виконуватися.

Таку думку в ефірі телеканалу «Україна 24» висловив журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв.

За його словами, міністр оборони росії Сергій Шойгу, про зникнення якого помітили ЗМІ, зараз ховається в бункері, ймовірно, в Уфі. Президент Путін, ймовірно, перебуває в бункері за Уралом. Грозєв зазначив, що росія заздалегідь приховає своє військово-політичне керівництво, якщо дійсно розглядає ядерний сценарій.

На запитання, чи може росія застосувати ядерну зброю, Грозєв відповів:

«Складно сказати. Ми спілкувалися дуже багато з людьми з російських спецслужб. Ті ж люди, які ще до початку війни, у грудні-січні нас попереджали, що це дуже ймовірно, що путін сам цього дуже хоче, що він хвалився своєму близькому колу, що він готовий на це піти… Ось, навіть ці люди зараз кажуть, що він за перспективи повного провалу, наприклад, захоплення Києва, може дати таке розпорядження. Але він не може застосувати ядерну зброю умовною червоною кнопкою. П’ятеро людей, які мають виконати всі ці розпорядження по ланцюжку до того, як реально ракета з ядерним запасом вилетить. Наші джерела впевнені, що знайдуться як мінімум пару з цих п’яти, які не виконуватимуть такий наказ. Тому він знає, що такий ризик існує, тому навряд чи надасть такий наказ».

Джерело: “Слово і Діло”