fbpx

Організатори Євробачення вважають, що у представників України забагато синьо-жовтих кольорів у виступі

Діліться інформацією з друзями:

Цьогорічні учасники міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» від України – Kalush Orchestra змінять сценічні костюми.

 Фронтмен гурту Олег Псюк пояснив, що костюм і саму постановку доведеться переробляти, оскільки організатори конкурсу витлумачили використання синьо-жовтого кольору у виставі як «надмірне», що свідчить про «політизацію вистави». Проте Псюк пообіцяв, що його «фірмова рожева панама» збережеться.

Олексій Жембровський, режисер-постановник компанії Friends Production, зазначив, що візуал постановки сфокусований на енергії музикантів Kalush Orchestra та “сильному духові українців”, тож має донести основні меседжі і нагадати про боротьбу України – навіть без використання національної символіки.

“Усі костюми розроблені спеціально для шоу. Незмінною залишилася рожева панама Олега — знаковий елемент гурту. Ми доповнили образи, залишивши незмінною самобутність гурту. Особливу увагу приділили українському корінню. Так, на Олегові ви побачите автентичний святковий кептар початку ХХ століття з Буковини, Чернівецька область, пишно та густо розшитий бісером. Сорочка — це сучасна стилізація української вишиванки. Хустина — традиційний аксесуар українців. Її носили як дівчата, так і хлопці”, – розповів Жембровський.

Одяг сопілкаря та вокаліста Тимофія Музичука – гуцульський стрій початку ХХ століття.

“Саме так 100 років тому одягалися українські гуцули — одна з найдревніших українських етнічних груп, що мешкає у Карпатах. Зокрема, одяг Тимофія притаманний Верховинському району Івано-Франківської області (зараз селище називається Верховина — адміністративний центр однойменного району – Gazeta.ua). До 1962 року селище мало назву Жаб’є. Іван Франко називав його “гуцульською столицею”. Це автентичний костюм: сердак, сорочка та черес — точні репліки стародавніх речей. Через плече у Тимофія перекинута колекційна автентична тайстра (торбина – Gazeta.ua) початку ХХ століття з Буковини”, – розповів режисер-постановник. Жембровський підкреслив, що візуальну частину виступу збагатили великою кількістю символів — тут і яскраві елементи українських національних костюмів, і червоні маки як символ пам’яті жертв військових і громадянських збройних конфліктів, і образ хіпі як символ пацифізму. Двоє учасників гурту на репетиціях були вбрані в костюми з візерунком, що нагадує принт на килимах. Однак, режисер-постановник зауважив, що вбрання ще допрацьовуються і, можливо, будуть змінюватись.

“Костюм є одним з візуальних елементів постановки. Для створення цілісної композиції номера має бути досягнутий баланс між усіма елементами. З цією метою в період підготовки номера костюми постійно допрацьовуються як технологічно, так і естетично”, – повідомив Жембровський.

Джерело НВ