Польська прокуратура не погодиться допустити Україну до розслідування вибуху

Діліться корисною інформацією з друзями:

Польська прокуратура навряд чи погодиться залучити українську сторону до розслідування вибуху ракети в селі Пшеводув. Все тому, що такої законної можливості нібито немає.

Як пише польське видання з посиланням на власні джерела, знайомі з перебігом справи, польська прокуратура не може допустити українців до розслідування.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

За їх словами, це суперечить процедурі, не кажучи вже про інтереси слідства, в рамках якого розглядаються всі можливі версії, зокрема те, що зенітна ракета могла впасти з території України. Анджей Дуда прокоментував падіння ракети на території Польщі: Нато та Польща – у стані бойової готовності

В інформаційному просторі багато неточностей і непорозумінь щодо ходу розслідування. Зокрема, не відповідає дійсності інформація про те, що до розслідування вже причетні не лише українці, а й американці. Хоча Кулеба повідомив, що українських фахівців допустили на місце падіння ракети.

Справа в тому, як пояснює видання, керівник міжнародного відділу канцелярії президента Польщі Якуб Кумох заявив, що в Пшеводові працює польсько-американська слідча група. Однак американських експертів на місці не було – їх роль полягає в забезпеченні доступу до секретних матеріалів системи AWACS.

Рішення про хід розслідування та його напрямки приймає виключно польська прокуратура. Навіть голова Бюро національної безпеки Яцек Сівера визнав, що хоча участь українських спостерігачів можлива, це не означає, що вони братимуть участь у розслідуванні, пояснивши, що “це вимагає дотримання правосуддя та суміжних процедур”.