fbpx

НАТО із союзниками зосереджуються на протиракетній обороні для України

У Брюсселі, паралельно із нарадою міністрів оборони країн НАТО 12 жовтня, зібралися представники понад 50 країн, щоб обговорити питання допомоги Україні.

Про це повідомляє “Голос Америки”. 

У нарадах бере участь і український міністр оборони Олексій Резніков.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Джуліанн Сміт, Представниця США в НАТО, сказала напередодні, що після нещодавніх масованих обстрілів українських міст окупантом союзники зосередяться на засобах ППО.

До цього часу намагалися знайти для України ще радянські системи протиповітряної оборони, подібні до тих, які має на озброєнні Україна, і які залишалися на озброєнні посткомуністичних країн Східної Європи. Але такі арсенали, і особливо боєприпаси до них, вичерпуються, то Україна просить пришвидшення переходу на озброєння стандартів НАТО.

Україна 11 жовтня підтвердила отримання від Німеччини першої з чотирьох новітніх систем IRIS-T SLM, які виготовляються спеціально для України.

Німеччина також вже передає українській армії самохідні броньовані зенітні установки Gepard.

США нещодавно оголосили, що пришвидшують надання Україні систем ПРО NASAMS.

За оцінками німецького Кільського інституту, США до цього часу виділили Україні військової, фінансової та гуманітарної допомоги на понад вдвічі більшу суму, ніж всі країни ЄС разом взяті.

З огляду не велику територію і чисельність важливих об’єктів, які потребують захисту, Україні потрібно дуже багато систем протиракетної та протиповітряної оборони різних типів.

Фото: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ спілкується з журналістами перед початком зустрічі міністрів оборони альянсу в Брюсселі 12 жовтня 2022 р. (NATO).