fbpx

На випадок перемоги Трампа, в США обговорюють передачу формату «Рамштайн» під егіду НАТО

Діліться інформацією з друзями:

США разом з іншими західними країнами обговорюють можливість передачі під управління НАТО Контактної групи з оборони України (відомої також як формат «Рамштайн»).

Це може допомогти зберегти постачання зброї Києву в разі обрання президентом США Дональда Трампа.

Про це пише видання Politico.

Як повідомляється, питання передачі “Рамштайну” обговорюватиметься на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі 3 і 4 квітня, а завершити цей процес планується до саміту альянсу, який відбудеться у Вашингтоні в липні.

Дискусії про переведення групи під контроль НАТО ведуться «на дуже високому рівні» з метою «формалізувати підтримку Києва з боку Європи та альянсу».

НАТО також розробляє план п’ятирічного пакета військової допомоги на суму до 100 мільярдів доларів в намаганні захистити Україну від «вітрів політичних змін» на випадок обрання Трампа. План, як пише видання Financial Times, висунув генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ.

Представник міністерства оборони США Чарлі Дітц відмовився підтвердити Politico інформацію про такі наміри, заявивши, що відомство «не може робити нових заяв щодо формату чи структури» Контактної групи.

Читайте також: Німеччина заплатить за 180 тисяч снарядів для України у межах ініціативи Чехії