fbpx

На кордоні зі Словаччиною зросли черги вантажівок через блокаду

Перевізники у Словаччині слідом за поляками заблокували кордон з Україною. Акція тривала одну годину на переході Вишне-Німецьке зі словацького боку.

Про це повідомила речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська у коментарі “Укрінформу“.

Наразі вантажівки продовжують прибувати з пунктів пропуску з польського кордону, через що черга збільшується.

“Станом на учора, 16 листопада, у нас на пункті пропуску “Ужгород” на словацькому кордоні було 900 машин. Черга потроху рухається – ми оформляємо 250 машин, ця цифра відображає нашу пропускну спроможність за добу. Кількість машин, які проходять кордон за день, не змінилася”, – повідомила речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська.

У той час, як на польському кордоні водії стоять по два тижні в чергах, на словацькому кордоні вони можуть проїхати за три-чотири дні, через що їдуть на пункт пропуску “Ужгород”.

Закарпатські митники також скеровують водіїв на угорський пункт пропуску “Тиса”, де більші потужності митниці, хоча більшість водіїв обирають КПП “Ужгород” на словацькому кордоні через додаткову відстань у 150 км до маршруту, а також через те, що на автобанах Угорщини діють деякі обмеження щодо ваги вантажівок.

Словаки загрожують, якщо Брюссель не вирішить ситуацію, вони повністю заблокують кордон з Україною.

“Наша мета – підтримати наших польських колег, а також усіх перевізників на території ЄС. Ми проситимемо Єврокомісію негайно запровадити дозволи на перевезення для українських автомобілів, тому що європейські компанії занепадають духом і не можуть з ними конкурувати”, – заявив президент Спілки автоперевізників Словаччини Станіслав Скала.

Фото з сайту Факти

Читайте також: На Рівненщині ще 5 підприємств визнали критично важливими для області