Малі модульні реактори будуватимуть в Україні

Малі модульні реактори Україна та США збудують на українській території, повідомила посол України в США.

Малі модульні реактори – це конструкції, менші за розміром, ніж звичайні ядерні реактори. Їх можуть монтувати у важкодоступних місцях для стабільного та екологічно чистого енергозабезпечення споживачів, де звести великі атомні станції немає можливості, повідомила посол України у США Оксана Маркарова

Поки російські варвари ведуть несправедливу війну проти нас і намагаються нищити нашу цивільну інфраструктуру, Україна не тільки працює над захистом та швидким ремонтом/заміною знищеного, але й вже зараз планує побудову інноваційної енергетичної системи.
Сьогодні в рамках 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27) Спеціальний посланник Президента США з питань клімату Джон Керрі та Міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про започаткування пілотного проекту з будівництва в Україні малого модульного реактору (ММР).
Партнерами-учасниками пілотного проєкту є міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК «Енергоатом», РНБО України та Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, а також приватних компаній Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T та Starfire Energy.
Крім того, Спеціальний посланник Керрі оголосив про започаткування нової ініціативи «Проект Фенікс», що спрямована на прискорення переведення вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на SMR.
%d блогерам подобається це: