fbpx

Країни G7 погодилися обмежити експорт діамантів із Росії

Країни «Групи семи» погодилися продовжити санкційний тиск на Росію та протидіяти спробам обходу санкцій – про це йдеться в заяві за підсумками саміту, оприлюдненій 19 травня.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Як повідомляє “Радіо Свобода”, зокрема, в заяві йдеться про поширення санкцій на торгівлю діамантами:

«Щоб зменшити доходи, які Росія отримує від експорту діамантів, ми продовжуватимемо тісно співпрацювати, аби обмежити торгівлю та використання алмазів, видобутих, оброблених або вироблених у Росії, і співпрацюватимемо з ключовими партнерами з метою забезпечення ефективної реалізації майбутніх скоординованих обмежувальних заходів, у тому числі за допомогою технологій відстеження», – йдеться в документі.

Лідери країн G7 також зобов’язалися й надалі скорочувати прибутки Росії, які йдуть на фінансування війни проти України. Це планується робити в тому числі подальшим обмеженням доходів від експорту енергоносіїв та видобувних спроможностей.

Учасники саміту зазначили, що поступова відмова від російських енергоносіїв призвела до падіння світових цін на нафту і газ, а також до того, що Росія:

«більше не може використовувати доступ до енергії як зброю проти нас і світу».

Війна в Україні є однією з головних тем триденного саміту, який розпочався 19 травня.

Фото: Лідери США, Німеччини, Великої Британії, Європейської комісії, Італії, Канади, Франції та Японії на саміті G7, Хірошима, Японія, 19 травня 2023 року (Reuters).

Читайте також: G7: підтримка України не похитнеться

%d блогерам подобається це: