fbpx
Українське кафе-пекарня "Львівські круасани" у Варшаві.

Кожна десята компанія у Польщі, створена у 2023 році, була відкрита українцями

Діліться інформацією з друзями:

До початку повномасштабного вторгнення рф, у січні та лютому 2022 року, громадяни України реєстрували у Польщі трохи більше 200 підприємств на місяць.

У березні 2022 року кількість компаній збільшилася майже до 600, у квітні їхня кількість наблизилася до 1300, а у травні та червні — до 1700. До кінця 2023 року кількість зареєстрованих нових українських бізнесів у Польщі зросла ще майже вдвічі.

Про це пише польське видання Rzeczpospolita.

У результаті постійного зростання кількості реєстрацій у 2023 році, в Польщі з’явилося 30 325 нових українських компаній. Це понад 67% більше, ніж попереднього року, коли кількість видів діяльності, зареєстрованих українцями, становила 18 139. ​​Дані CEIDG (урядова організація, Центральний реєстр та інформація про бізнес) показують, що кількість усіх нових реєстрацій у Польщі досягла 299,3 тисячі. Це означає, що українські компанії вже становлять понад 10 відсотків ФОПів. Загалом у 2022–2023 роках українці зареєстрували в Польщі 48 464 ФОПів.

Інфографіка реєстрацій.

Дані CEIDG також показують, що більшість, понад 20%, компаній, заснованих у Польщі українцями, працюють у будівельній галузі. ІТ-діяльність та послуги становлять по кілька відсотків, за ними йдуть торгові компанії.

Приблизно кожна четверта українська компанія була зареєстрована в Мазовецькому воєводстві, потім у Нижньосілезькому, Малопольському та Поморському воєводствах.

Звіт «Барометр польського ринку праці» за перше півріччя минулого року, підготовлений Personnel Service, показує, що зростання кількості українських компаній не непокоїть польських підприємців. Лише 27 відсотків компанії бояться конкуренції з боку українських компаній на польському ринку, тоді як 61 відсоток не сприймає це як загрозу.

Експерти це підтверджують. Дослідження показує, що українські компанії співпрацюють з польськими. Українці заповнюють прогалини в польській економіці. Спостереження також показують, що багато косметичних і перукарських компаній, заснованих українськими жінками, створені з думкою про українських клієнтів.

“Зростаюча кількість компаній, створених у нашій країні українцями, свідчить про те, що їм тут добре та безпечно. Важко знайти кращий доказ цьому, ніж те, що тут хтось хоче сплачувати податки та внески ZUS” – каже Лукаш Бернатович, президент Асоціації роботодавців Business Center Club.

Бернатович зазначає, що зазвичай починати бізнес вирішують найбільш підприємливі люди.

“Те, що їхня кількість суттєво зростає, – хороший знак. Тепер треба думати, що робити, щоб вони довше залишалися в Польщі, щоб кількість реєстрацій нових українських компаній не почала зменшуватися” – стверджує голова Асоціації роботодавців.

Він також нагадує, що польська економіка страждає від нестачі робочої сили.

“Ми стикаємося з величезним дефіцитом на ринку праці, а українські працівники та підприємці заповнюють ті прогалини: у будівництві, транспорті, ІТ, сфері послуг. Треба намагатися втримати їх тут, заохочувати працювати в нашій країні, щоб вони не хотіли їхати, наприклад, до Німеччини, тому що вони нам просто потрібні” – стверджує Лукаш Бернатович.

Читайте також: Які компанії в Україні володіють найбільшою кількістю землі