fbpx

Коронавірус у Європі: у Польщі – жорсткий карантин, у Латвії з понеділка – надзвичайна ситуація

Діліться інформацією з друзями:

У Польщі від сьогодні, 7 листопада, починає діяти низка нових карантинних обмежень через зростання кількості хворих на COVID-19. Водночас Латвія оголосила про введення з понеділка надзвичайного стану в країні.

Про це інформують TVN 24 та Delfi, – пише https://nv.ua/ .

Від сьогодні у Польщі будуть зачинені кінотеатри, театри, галереї та інші заклади культури. Готелі прийматимуть тільки гостей, які перебувають у відрядженні.

Також у торгових центрах більшість магазинів будуть закритими. Працюватимуть лише продуктові крамниці, аптеки і пункти обслуговування.

У магазинах площею менше ніж 100 квадратних метрів допускатиметься 1 покупець на 10 квадратних метрів, у більших магазинах — 1 покупець на 15 квадратних метрів.

Учні 1−3 класів переходять на онлайн-навчання, тоді як для старшокласників дистанційне навчання триватиме до кінця листопада.

Прем’єрміністр Польщі Матеуш Моравецький наголосив, що «листопад буде найважчим місяцем» і закликав громадян залишатися вдома. Також він звернувся до учасників протестів проти обмеження абортів: «Будь ласка, протестуйте, але в мережі».

Станом на 7 листопада в Польщі виявили майже 500 тисяч випадків коронавірусу, понад 7 тисяч людей померли.

Також про посилення карантинних заходів оголосили в Латвії. Із 9 листопада до 6 грудня в країні діятиме надзвичайний стан.

Там забороняються всі масові заходи, зачиняються розважальні заклади, а кількість осіб на приватних заходах не повинна перевищувати 10.

Більшість магазинів закриють, за винятком продуктових, аптек, книгарень та крамниць, де торгують гігієнічними, господарськими й зоотоварами.

Дитячі садочки залишаться відкритими. Школярі 1−6 класів продовжать навчання у класах, решта та університети перейдуть на дистанційне навчання, окрім деяких практичних занять.

За порушення фызичних осіб можуть карати штрафами у розмірі до 2 тисяч євро, юридичних осіб — від 140 до 5000 євро.

Станом на 7 листопада в Латвії виявили 7 476 випадків COVID-19, летальних випадків — 95.