fbpx

Іранські війська стріляють в обличчя та геніталії протестувальників

Діліться інформацією з друзями:

Іранські війська стріляють в найбільш вразливіші місця протестувальників: обличчя, очі, геніталії.

Чоловіки та жінки надходять із вогнепальними пораненнями різних частин тіла, кажуть лікарі. Протест у Тегерані розпочався через кілька днів після смерті Махси Аміні. Один медик розповів, що він лікував жінку, в яку іранські війська стріляють «навмисно» і поранили в геніталії та стегна.Відповідно до інтерв’ю з медиками по всій країні, іранські сили безпеки стріляють у жінок під час протестів проти режиму з рушниці в обличчя, груди та геніталії. Лікарі та медсестри таємно лікували демонстрантів, щоб уникнути арешту. Вони розповідали, що вперше спостерігали за цією практикою після того, як помітили, що жінки часто приходили з ранами, відмінними від чоловіків, у яких частіше стріляли дробовиками по ногах, сідницях і спині. Хоча відключення Інтернету приховувало більшу частину кривавого придушення протестувальників, фотографії, надані медиками The Guardian , показали нищівні рани по всьому тілу від так званих дробів, якими сили безпеки стріляли в людей з близької відстані. На деяких фотографіях зображені люди з десятками крихітних кульок, які глибоко застрягли в тілі.

Журналісти The Guardian поспілкувалися з 10 медичними працівниками, які попередили про серйозність травм, що можуть призвести до незворотних ушкоджень сотень молодих іранців. За їх словами, постріли в очі жінкам, чоловікам і дітям були особливо поширеними.Один лікар із центральної провінції Ісфахан сказав, що він вважає, що влада по-різному переслідує чоловіків і жінок, «тому, що вони хочуть знищити красу цих жінок».

«Я лікував жінку років 20, якій двома кульками поцілили в статеві органи. Десять інших дробин потрапили у внутрішню частину її стегна. Ці 10 кульок з бедра було легко видалено, але дві кульки були проблемою, тому що вони застрягли між її уретрою та вагінальним отвором», – сказав лікар. «Існував серйозний ризик вагінальної інфекції, тому я попросила її піти до гінеколога, якому довіряє. Вона сказала, що протестувала, коли група з приблизно 10 агентів безпеки кружляла навколо та вистрілила в неї».

Травмований своїм досвідом лікар, який, як і всі медичні працівники, згадані в цій статті, говорив на умовах анонімності через побоювання репресій, сказав, що йому було важко впоратися зі стресом і болем, свідком якого він став. «Вона могла бути моєю власною донькою».

Лікар із Караджу, міста поблизу Тегерана, сказав, що іранські війська стріляють «стріляють в обличчя та інтимні частини тіла жінок, тому що вони мають комплекс неповноцінності». І вони хочуть позбутися своїх сексуальних комплексів, заподіявши цим молодим людям біль».

Міністерство закордонних справ звернулося з проханням прокоментувати звинувачення медиків, але досі не отримало відповіді. Активісти кажуть, що таке жахливе гендерне насильство не є несподіванкою, враховуючи женоненависницьке правління іранських аятол, які прийшли до влади під час революції 1979 року та зберегли контроль за допомогою грубої сили, часто проти жінок.

Це була смерть у вересні 22-річної жінки Махси Аміні, яка стала найсміливішим викликом жорсткому теократичному правлінню священнослужителів країни. Аміні заарештували за неправильне носіння хустки. Після її смерті дівчата та жінки по всій країні порушили законний дрес-код і зривали свої хіджаби.

Частина кампанії залякування Тегерана включала погрози лікарям, які лікують поранених. Зіткнувшись із такими небезпечними умовами, лікар із Мазандарана сказала, що вона видаляла гранули, іноді металеві, а іноді пластикові, з вимкненим світлом, щоб уникнути виявлення.

«Жінки настільки соромляться йти в лікарню, що багато хто лікується вдома, а це дуже небезпечно», – сказав лікар.

26 жовтня сотні медиків протестували біля медичної ради Ірану, і були розстріляні з дробової зброї силами безпеки. Хірург з Тегерана надав допомогу своїм колегам, які під час втечі отримали поранення в спину і ноги. Хірург сказав, що він обробив серйозні поранення щонайменше п’ятьох протестувальників, які були розстріляні з близької відстані з дробової зброї.

«Один із постраждалих, яких я надав, навіть не протестував. Він був випадковим перехожим… і думав, що в нього не стрілятимуть. Вони стріляють наосліп у всіх, хто не з ними».

Брайан Кастнер, старший радник Amnesty International з питань зброї та військових операцій, сказав, що травми, показані на фотографіях, наданих Guardian, загалом соціюється з «використанням пташиної дроби, яка призначена для полювання і не має місця в будь-якому законному чи правомірне застосування сили поліцією».Він сказав, що буде важко оцінити лише за фотографіями, які частини тіла були ціллю або з якої відстані, через характер розпилення кульок пташиної дроби з рушниць. За словами Кастнера, принаймні одна фотографія показала те, що схоже на великий одиночний снаряд «слизь», який використовується для полювання на велику дичину, наприклад оленів. «Людині, яку вдарили, дуже пощастило, що вони не вдарили в груди чи голову і не вбили. Раніше я бачив деякі докази використання слимаків, але це яскравий приклад».

Постріл в очі

Тегеранський хірург сказав, що один випадок, який йому передали, — це 25-річний випадковий перехожий, якого застрелили в обличчя 16 вересня, коли протести тільки почалися. «Кулі потрапили йому в очі, голову та обличчя… Він майже осліп на обидва ока, і він може сприймати лише світло та яскравість ними. Він в поганому стані». Це одне із сотень повідомлень про те, що протестувальники втратили зір після того, як їх постріли з близької відстані. The Guardian бачив фотографії людей, у яких в очні яблука потрапили дробини.

Одним із випадків, який набув загальнонаціонального розголосу, був напад на студентку з портового міста Бандар-Аббас, якій поцілили в праве око. Газал Ранджкеш поділилася у своєму профілі в Instagram, що її підстрелили, коли вона поверталася з роботи.

«Останнє зображення, яке бачило моє праве око, — це посмішка людини, яка стріляла в мене», — написала вона в дописі, який  був видалений після того, як його широко поширили протестні групи та соціальні мережі, викликавши негативну реакцію.

Понад 400 офтальмологів з Ірану підписали листа, в якому попереджають Махмуда Джаббарванда, генерального секретаря Іранського товариства офтальмології, про те, що було навмисне засліпленням протестувальників.Один з офтальмологів, який підписав лист, сказав, що вони лікували чотирьох пацієнтів, які частково або повністю втратили зір, включаючи одного 20-річного чоловіка, у якого на рентгенівському знімку було виявлено 18 кульок у голові та обличчі.

«Я почувався жахливо, я відчував такий гнів, і в мене були сльози на очах, дивлячись на їхній біль. Око є найбільш чутливою частиною людського тіла, і дуже боляче думати про цих поранених людей, які всі молоді і мають жити з цією інвалідністю та слабким зором до кінця свого життя», – сказав він.

Знаючи, що демонстрантам знадобиться медична допомога у зв’язку з такими серйозними травмами, влада посилила нагляд у лікарнях. Лікар із лікарні в Ширазі сказав, що наприкінці минулого місяця біля відділення екстреної офтальмології був розміщений новий охоронець.«Він контролював усіх, хто входив і виходив із відділення невідкладної офтальмології, і щоразу просив пред’являти наші посвідчення та бирки. Я вперше побачив таке в лікарні. Схоже, що таке доповнення до охорони сталося після того, як надходить все більше мітингувальників із травмами очей», – зазначив лікар.

В інших частинах країни, зокрема в регіоні Курдистану, де уряд заблокував цілі міста, волонтерам доводиться пішки перевозити перев’язувальні матеріали та ліки. Соран Мансурнія, курдський правозахисник, який входить до комітету лікарів і координує дії з цивільним населенням, щоб таємно доставляти ліки та лікувати поранених протестувальників, сказав: «Кількість поранених дуже велика. Кожен день ми чуємо про смерть пораненого, який не звернувся до лікарні через страх арешту».Ми віримо, що кожен заслуговує на доступ до інформації, яка ґрунтується на науці та правді, а також аналізу, що базується на авторитеті та чесності. Тому ми зробили інший вибір: зробити наші звіти відкритими для всіх читачів, незалежно від того, де вони живуть і скільки можуть собі дозволити платити. Це означає, що більше людей можуть бути краще поінформовані, об’єднані та надихнуті на значущі дії.