fbpx
Антоніу Гуттереш.

Генсек ООН визнав, що Радбез організації не виконує своїх функцій

Діліться інформацією з друзями:

Антоніу Гутерреш закликав реформувати Раду безпеки ООН.

Як пише Zaxid.net, Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Радбез організації та Бреттон-Вудська фінансова система не виконують своїх основних функцій, тож необхідно їх реформувати.

«Глобальна фінансова архітектура є застарілою, нефункціональною та несправедливою. Перед обличчям економічних потрясінь від пандемії Covid-19 і російського вторгнення в Україну вони не змогли виконати свою основну функцію глобальної мережі безпеки», – сказав Гутерреш.

На пресконференції в Хіросімі Гутерреш зазначив, що ці структури «мають відповідати реаліям сучасного світу». Глава ООН додав, що обидва формати відображають співвідношення сил 1945 року і потребують оновлення.

Hаніше Гуттереш заявив, що наразі немає жодних передумов для досягнення найближчим часом миру в Україні відповідно до принципів міжнародного права.

«Ця війна, безперечно, закінчиться, бо все рано чи пізно закінчується. Але не думаю, що це станеться найближчим часом. Я не бачу зараз можливості вести серйозні перемовини про мир між двома країнами Напад Росії на Україну – це порушення принципу міжнародного права та Статуту ООН», – сказав Генсек ООН.

За його словами, нині «обидві сторони мають фундаментальні розбіжності щодо минулого», тому складно знайти рішення щодо миру.

Фото: REUTERS/Gilbert Bellamy

Читайте також: Як молодий хірург з Рівного обрав шлях бойового медика