fbpx
Перші €1,4 млрд доходів від заморожених активів рф можуть надійти в Україну вже наступного тижня

Перші €1,4 млрд доходів від заморожених активів рф можуть надійти в Україну вже наступного тижня

Діліться інформацією з друзями:

Країни ЄС в понеділок погодили рішення надати Україні оборонну допомогу за рахунок майже 1,4 млрд євро доходів, що накопичуються на заморожені російські активи.

Кошти можуть надійти вже наступного тижня, сказав пресі верховний представник ЄС із зовнішньополітичних питань Жозеп Боррель.

Про це пише “Голос Америки”.

“Є процес, щоб це зробити швидко. Перший транш коштів надійде наступного тижня, в липні. Другий – через кілька місяців. Україна потребує більшої допомоги і ця допомога потрібна зараз, перед літом”, – сказав Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС 24 червня.

Рішення стало можливим після того, як ЄС знайшов правовий шлях як обійти вето Угорщини і використати доходи на заморожені російські активи, щоб придбати зброю для України. Про це Боррель сказав виданню Financial Times.

Угорщина виступає проти військової допомоги Україні і блокує шість інших рішень для допомоги Києву загальним обсягом 6,6 млрд євро. Однак, як пояснює Боррель, вона “не повинна брати участь у рішенні про використання цих коштів”, адже Будапешт раніше утримався від плану ЄС відкладати доходи із заморожених російських активів.

Це рішення може відкрити шлях і для використання цих доходів, щоб G7 міг надати Україні позику обсягом 50 мільярдів доларів.

Угорщина розкритикувала рішення ЄС. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав у мережі Facebook 23 червня:

“Ще мільярди для України – цього разу із порушенням європейських правил і обходом Угорщини”.

Раніше цього місяця G7 узгодив план надання Україні позики на 50 мільярдів доларів. Позику буде виплачено за рахунок доходів на російські активи.

Читайте також: 1833 медзаклади пошкоджено або зруйновано за понад два роки війни