fbpx

Джордж Клуні закликав світ ліквідувати ПВК «Вагнер»

Орієнтовний час читання: 1 хвилина

Відомий американський актор і співзасновник фонду The Sentry Джордж Клуні закликав захід об’єднатися для ліквідації приватної військової компанії «Вагнер» й притягнути угруповання до фінансової та юридичної відповідальності.

Про це Джордж Клуні написав у своїй колонці в журналі The Economist.

Клуні назвав дії “вагнерівців” терористичними, адже вони жорстоко розправляються зі свідками своїх злочинів.

“Стратегія ПВК “Вагнер” полягала в тому, щоб «не залишати слідів», вбиваючи очевидців і цивільних, зокрема жінок і дітей” – пише Клуні.

«Співробітники фонду The Sentry опитали солдатів та ополченців, які перебували у підпорядкуванні ПВК “Вагнер”. Вони розповіли, що їх учили катувати: відрізати руки та ноги, виривати нігті, душити та спалювати людей живцем. Ця стратегія, що застосовувалася в різних формах у Лівії, Малі, Судані та інших країнах», — написав Клуні.

Актор закликав Захід створити спеціальну коаліцію для ліквідації бізнес-імперії групи, ввести санкції проти тих, хто підтримує ПВК “Вагнера”, включно з юристами та фінансистами.

“Міжнародна спільнота має надати пріоритет судовому переслідуванню тих, хто несе найбільшу відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності” — додав він.

Джордж Клуні є співзасновником фонду The Sentry. Це розслідувальна та політична організація, яка створює звіти щодо збройних конфліктів, зокрема оприлюднюючи людей та організації, які пов’язані з корупцією та насильством під час воєн. Організація, зокрема, бореться зі спонсорами збройних конфліктів в Африці.

Фото: Актор Джордж Клуні (Reuters).

Читайте також: ArtArtmor: мистецтво на бронеплитах