fbpx
Засновника Telegram затримано в аеропорту Франції

Засновника Telegram затримано в аеропорту Франції

Діліться інформацією з друзями:

Дуров затриманий у Франції. Павла засновника і керівника Telegram, що управляє однойменним популярним месенджером, затримано французькою поліцією. Це сталося після посадки його приватного літака в аеропорту «Ле Бурже».

Про це повідомляють французькі телеканали LCI і TF1, що входять в один холдинг.

Він був затриманий жандармами Жандармерії повітряного транспорту, щойно вийшов із літака.

Дуров був оголошений у розшук на тій підставі, що відсутність модерації в телеграмі та співпраці з правоохоронними органами зробила його співучасником незаконної діяльності, що відбувається в цій мережі, у тому числі поширення наркотиків, дитячої порнографії та шахрайства.

Французькі ЗМІ пишуть, що Дуров, окрім російського, має французьке громадянство. За їхніми даними, він знав, що оголошений у розшук і уникав відвідин Франції. Чому він цього разу приїхав, джерела не розуміють.

Повідомляється, що бізнесмен прилетів із Азербайджану.

Telegram поки не коментував повідомлення про затримання Павла Дурова.

Російське МЗС заявило, що посольство у Франції «відразу ж зробило необхідні в таких випадках кроки щодо прояснення ситуації навколо російського громадянина, незважаючи на відсутність звернення з боку представників бізнесмена».

Про звернення до глави МЗС РФ із закликом домогтися звільнення Дурова заявив віце-спікер Держдуми Владислав Даванков.

“Його арешт може мати під собою політичні підстави і бути інструментом для отримання доступу до особистої інформації користувачів Telegram. Цього допустити не можна», – заявив чиновник. Однак у російському міністерстві наголосили, що звернення Даванкова не було стимулом для роботи дипломатів.

Дуров затриманий у Франції, але має не тільки французьке громадянство

У разі пред’явлення звинувачень Павлу Дурову у Франції є ймовірність того, що його не екстрадуватимуть до іншої країни, оскільки російський мільярдер у 2021 році отримав французький паспорт. У подібних ситуаціях нерідка практика, коли людей із громадянством кількох країн судять як громадян тієї країни, де вони були затримані.

Наприклад, у самій рф у минулому неодноразово відмовляли навіть у консульському доступі дипломатів з інших країн до людей з подвійним громадянством.

Своєю чергою Павло Дуров невдовзі після початку російського вторгнення в Україну попросив ЗМІ не називати його російським бізнесменом, мотивуючи це саме наявністю у нього паспортів інших країн. Крім французької та російської, Дуров має громадянство карибської держави Сент-Кітс і Невіс, яке нерідко видають за інвестиції в економіку країни, а також громадянство ОАЕ.

При цьому дипломати обох цих країн не повідомляли про якісь реакції на затримання Дурова у Франції.

У 2022 році видання Forbes повідомляло, що Дуров вже не має чинного російського паспорта. Оскільки термін дії документа минув, а мільярдер “не подорожує до росії й не тримає будь-яких активів у цій країні протягом восьми років”.

МВС Франції та французька поліція поки не дали коментарів на тему затримання Павла Дурова. Все, що є в інформаційному просторі, — в якості першоджерел генерують французькі ЗМІ та соцмережі.

  • Життя з чистого листка
    Ірина Геворгян – із Горлівки, що на Донеччині. Вторгнення окупантів у 2014 році вигнало її родину з рідного дому, змусило покинути розкручений бізнес. Спочатку сім’я перебралася у Костянтинівку, а з початком повномасштабного вторгнення – у Рівне. Ірина розповідає про себе…

Читайте також:Унікальне свято для міста створюють рівняни