fbpx

Дуда вшанував памʼять воїнів УНР, які разом із поляками розгромили більшовиків (відео)

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Президент Польщі Анджей Дуда 14 серпня поклав квіти до пам’ятного знаку воїнам Української Народної Республіки на православному цвинтарі у Варшаві.

Під час церемонії польський лідер став на одне коліно. Таким чином Дуда віддав шану військовим Армії УНР, які у 1920 році пліч-о-пліч із польською Армією допомогли Польщі захистили незалежність сусідньої держави й завдали нищівної поразки Червоній армії.

Пам'ятник бійцям Армії УНР.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На православному цвинтарі міста Варшави спочивають бійці Армії УНР, що понад сто років тому разом з поляками захищали це місто та країну від червоної нечисті, створивши разом, як його тепер називають історики, «Диво на Віслі», таким чином зупинивши просування більшовицької орди в Європу та врятувавши польську державність.

Війська під керівництвом Марка Безручка, уродженця нині окупованого Токмака, протягом тижня стримувала натиск 1-ої кінної армії будьонного на місто Замостя, після чого зуміли перейти в контрнаступ, не давши ворогу прорвати фронт на цьому напрямку. У той же час, 5-та Херсонська дивізія армії УНР не дала більшовикам форсувати річку Дністер, прикриваючи собою важливий напрямок оборони місто Городенка. Спільні дії разом, дозволили здолати ворога в тій війні, хоч сил на визволення України вже не було.

Нині Польща є одним із найвідданіших союзників України в її опорі повномасштабній російській агресії. Польща надала прихисток мільйонам українських біженців і допомагає українським військовим в обороні держави.

Фото: Jakub Szymczuk/KPRP.

Читайте також: 22 сарненські добровольці вирушили відбудовувати Херсонщину