Через блокаду Калінінграда путін погрожує знищити Литву

Країна агресор росія відкрито погрожує  Литві після того, як з 18 червня було запроваджено заборону на залізничний транзит деяких товарів у Калінінградську область. 

Про це пише “ТСН”.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

У Кремлі – справжня істерика. Російське МЗС викликало посла ЄС Маркуса Едерера, погрожуючи йому “заходами у відповідь”. А до цього МЗС РФ викликало тимчасово повірену у справах Литви Віргінію Умбрасене, назвавши дії Вільнюса “відкрито ворожою провокацією”.

За словами прем’єрки Литви Інгріди Шимоніте, у російській риториці нічого нового:

“Хочу підкреслити одну просту річ: жодної блокади Калінінграда немає. Минулими вихідними набули чинності санкції щодо деяких товарів, передбачених санкційним пакетом ЄС. Перевезення всіх інших товарів може здійснюватися й надалі, як і пасажирський транзит”.

Проте москва продовжує збільшувати мілітаристський угар. 

“Не думаю, що вони наважаться на якісь військові дії (проти Литви – ред.). Особливо зараз, коли вся їхня армія розчиняється в українських степах. Вони ж йдуть із Сирії, з Нагірного Карабаха… Тому прорвати Сувалкський коридор чи щось в цьому дусі неможливо. Єдине, що мене непокоїть, що на поступки піде не Литва, а ЄС, піти на якийсь компроміс. Як це було з оплатою за газ”, – сказав ТСН.ua Андрій Піонтковський.

Військовий експерт Олег Жданов додає, що навряд чи у Росії вистачить сил і фантазії відповісти одночасно і Казахстану, і Литві, і Україні, яким москва погрожує.

%d блогерам подобається це: