fbpx

Зупинятися біля бордюру просили сьогодні водіїв у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Акцію на таку тему, злободенну для людей з відсутністю чи вадами зору, Рівненська обласна організація Українського товариства сліпих провела у вівторок, 15 жовтня спільно з патрульними поліцейськими Патрульна поліція Рівне з нагоди Міжнародного дня білої тростини.

Ми не раз проводили круглі столи за участю транспортників щодо доступності транспортних послуг для сліпих,- розповідає. Але відчутного зрушення досі нема. Дехто з них вважає це питання дріб’язковим, а то й смішним. Та для нас воно далеко не дріб’язкове.

© Газета “7 днів”/ УТОСівці під час акції дякували тим водіям, котрі зупинялися близько біля бордюру, а решті водіїв про необхідність дотримання цієї вимоги Правил дорожнього руху нагадували патрульні.

Водії деколи не хочуть зупинитись близько біля бордюру. Мені доводилось навіть особисто звертатись із цього приводу до водіїв. То дехто з них мотивував неможливість зупинитись безпосередньо біля бордюру, хоча цього й вимагають ПДР, тим, що відрізки дороги на зупинках не впорядковані, там утворились горбки та вибоїни. То що ж виходить? Тролейбусові чи маршрутці важко оминути необлаштовані місця, а нам, незрячим і немічним пасажирам, хіба легко їх долати? Окремим з нас не тільки кілька метрів пройти нелегко, а й щоб крок ступити, доводиться докладати зусиль.


Принагідно звертаюсь до керівників автотранспортних підприємств. Можливо, у нас ще не готові зупинятись у місцях посадки і висадки пасажирів у чітко окреслених, з точністю аж до сантиметрів, місцях, як це практикують за кордоном.

© Газета “7 днів”/ Пасажири громадського транспорту в Чехії, навіть якщо це найменше село, за автобусом не бігають, бо він зупиняється на чітко окресленому місці.

А те, як зупиняється громадський транспорт у нас, деколи схоже на знущання над пасажирами. Скажімо, йде дощ, люди стоять під накриттям на зупинці, а громадський транспорт, особливо це стосується тролейбусів, зупиняється віддалік, чомусь тягне аж до найближчого стовпа, де кріпиться табличка з розкладом руху. Очевидно, є така вказівка щодо зупинки? То хіба не правильніше було б зупинятися навпроти зупинки з людьми, а не біля стовпа?

Може, для когось це й дрібниця, а комусь від цього і смішно Але не для нас, незрячих і людей із хворими ногами. Водії, будемо дуже вдячні, якщо пам’ятатимете про це.

Любов БОРОВСЬКА, голова Рівненської обласної організації УТОС