fbpx

Збільшено розмір витрат на здійснення спеціальної медичної допомоги жителям Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Соціальний захист людей з інвалідністю внаслідок виробничих травм та професійних захворювань – один із основних напрямів діяльності Фонду соціального страхування України.

Фонд соціального страхування України здійснює соціальний захист і гарантує фінансові допомоги та компенсації потерпілим, які в результаті травм на виробництві чи професійних захворювань отримали інвалідність або стійку втрату працездатності. Діяльність Фонду щодо забезпечення потерпілих медико-соціальними послугами спрямована на відновлення здоров’я потерпілих, повернення їх до праці й у суспільне життя, усунення або максимального зменшення наслідків захворювання або травми.

Одним із пріоритетних завдань Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області є забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань медичними та соціальними послугами з метою відновлення здоров’я потерпілого, повернення його до повноцінного життя.

Право на отримання медико-соціальних послуг за рахунок коштів Фонду має кожен потерпілий за наявності потреби та на термін, визначений висновком медико-соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю. Значну увагу Фонд приділяє створенню належних умов для забезпечення медичної та соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві.

Наразі діє цілий комплекс послуг з їх медичної та соціальної реабілітації, який включає:

 • лікування потерпілих у стаціонарних медичних закладах
 • медичну реабілітацію
 • санаторно-курортне лікування
 • фінансування спеціального медичного та постійного стороннього догляду за потерпілим
 • а також забезпечення осіб з інвалідністю необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення, додатковим харчуванням, інвалідними колясками, технічними засобами реабілітації тощо.

Протягом січня-листопада 2021 року відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV та згідно з нормативними актами Фонду соціального страхування України Рівненське відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Рівненській області забезпечило медико-соціальними послугами 118 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на загальну суму 2632,1 тис. гривень.

Зокрема,

 • 18 потерпілим відшкодовано витрати на лікування на суму 321,2 тис. грн
 • одному потерпілому надана реабілітація в санаторно-курортному закладі на суму 16,3 тис. грн
 • 27 потерпілих забезпечені технічними засобами реабілітації на суму 571,8 тис. грн
 • 30 потерпілим оплачені лікарські засоби, постільна та натільна білизна, вироби медичного призначення на суму 318,1 тис. грн
 • забезпечено додатковим харчуванням  2 осіб на суму 85,8 тис. гривень.

Особливу статтю видатків Фонду соціального страхування України становлять виплати на догляд за особами з інвалідністю. Протягом цього періоду:

 • 2 особи з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві отримували виплати на спеціальний медичний догляд
 • 11 осіб – на постійний сторонній догляд
 •  7 – на побутове обслуговування

загальна сума допомог склала 512,2 тис. гривень.

З 01.12.2021 збільшено розмір витрат на здійснення спеціального медичного та стороннього догляду і побутове обслуговування.

Здійснено компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 17 потерпілим на суму 6,9 тис. гривень.

За рахунок коштів Фонду фінансуються витрати на санаторно-курортне лікування потерпілих відповідно до висновку медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю. Такою послугою скористалися 50 потерпілих на суму 755,0 тис. гривень. Потерпілі самостійно вибирають санаторно-курортний заклад за відповідним профілем лікування відповідно до Інформаційного переліку санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, за якими надаються санаторно-курортні послуги потерпілим (особам з інвалідністю) внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. За рахунок коштів Фонду компенсуються витрати  на проїзд до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку.

Рівненське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області робить все можливе, аби люди, які втратили здоров’я, якомога повніше відчували державну турботу й поліпшення свого добробуту.

Відділ медичних та соціальних послуг Рівненського відділення УВД ФССУ у Рівненській області.