Завдяки проєкту Світового банку у Гощанському районі оновили амбулаторії

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

У Гощанському районі запрацювали дві оновлені амбулаторії – у Тучині та Бугрині. Заклади відремонтували, закупили сучасні апарати, обладнання та меблі. Реконструювали та оснастили амбулаторії завдяки проекту Світового банку.

«Загалом цього року в рамках проекту Світового банку на Рівненщині відкрили 23 амбулаторії. Усі вони оновлені завдяки ремонту, укомплектовані сучасними меблями та обладнанням. Тому переконаний, що лікарям тут комфортно працюватиметься, а пацієнти отримуватимуть хороші медичні послуги. Ще 5-ть амбулаторій ми плануємо здати до кінця лютого 2021 року», – наголосив в.о. голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Як розповіла головна лікарка КНП «Гощанський районний ЦПМСД» Тетяна Поліщук, для Тучинської амбулаторії перепланували перший поверх місцевої лікарні.

«Це був триповерховий заклад. І кабінети амбулаторії були розкидані по усіх поверхах. Це було незручно для пацієнтів. Тепер, після реконструкції, під заклад первинної меддопомоги виділений цілий перший поверх. Тепер можна отримати послуги в одному місці», – розповідає Тетяна Поліщук.

Важливо, що приміщення під амбулаторію є доступне для людей з обмеженими можливостями. Загалом тут більше 10 кабінетів. У них працює 20 медпрацівників. Вони обслуговують майже 5-ть тисяч людей, у тому числі й дітей. У закладі функціонує денний стаціонар, фізкабінет, реєстратура, маніпуляційна тощо.

Закупили й сучасні меблі, обладнання.

У рамках проекту Світового банку оновили й діюче приміщення Бугринської амбулаторії. Для цього теж перепланували перший поверх лікарні. Зробили внутрішнє та зовнішнє опорядження, облаштували 9 кабінетів, один ізолятор. Є тут просторий хол, кімната для персоналу.

Тепер тут працюватимуть 4 сімейні лікарі, які обслуговуватимуть 4,5 тисячі жителів.

Окрім відкриття амбулаторії, медики та громадськість віддали шану заслуженому лікарю України Івану Жовніру. Він доклав багато зусиль для розвитку медицини в Бугрині. Тепер на приміщенні медзакладу встановлена меморіальна дошка його імені.

За словами консультанта з фінансового управління проекту Світового банку Наталії Бірюкової, будівельні роботи обох амбулаторій розпочалися наприкінці 2018 року. На Бугринську у рамках проекту спрямували 5,7 млн грн, а Тучинську – 3,9 млн грн. Співфінансування надійшло й з обласного та місцевих бюджетів.

Діліться корисною інформацією з друзями: