fbpx

Заблокували схему здобуття освіти без ЗНО/НМТ

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Зовнішнє незалежне оцінювання – одна з найбільш знакових та ефективних реформ в українській освіті. Ці зміни знищили чимало корупційних схем і дозволили українцям чесно вступати до університетів.

Після запровадження ЗНО, все частіше стали лунати історії «Я вступив сам до найкращого ЗВО країни» або «Я нічого не платила і тепер навчаюся в університеті моєї мрії».

Про це повідомляє міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Однак останніми роками почала набирати популярності схема, яку в побуті називають «польський вступ». Тобто спочатку вступник зараховується до іноземного закладу освіти, а після року навчання, яке у деяких випадках відбувалося навіть без виїзду за кордон, поновлюється до ЗВО в Україні на старший курс. Така схема дозволяла «обійти» ЗНО, а іноді й обмеження, встановлені стандартами вищої освіти.

Через це у 2019 році навіть внесли зміни до Закону України «Про вищу освіту», які передбачають, що у разі поновлення на певну освітню програму вступник повинен виконати ті ж вимоги, які виконували під час вступу на цю освітню програму інші здобувачі, у групу до яких здійснюється поновлення. Утім деякі заклади почали обманювати вступників і навіть зробили це своїм «брендом», розміщуючи відповідну інформацію на офіційних сайтах.

Тому цього року МОН заблокувало понад 450 здобувачам замовлення документів про вищу освіту, що не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту». Ці студенти отримають можливість узяти перерву в навчанні та завершити здобуття освіти наступного року, якщо виконають усі необхідні вимоги.

Умови мають бути рівні для всіх.

Читайте також: До Батумі прибув круїзний лайнер з рф. Серед затриманих під час протесту — українка (відео)