За викрадення дорожчої автівки збільшується відповідальність – Рада внесла зміни до Закону

Діліться корисною інформацією з друзями:

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 3301, яким посилила відповідальність за крадіжку авто. “За” проголосували 309 нардепів. При визначенні відповідальності за викрадення автомобіля будуть враховувати вартість машини.

Законом вносяться зміни до статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Зокрема, при визначенні відповідальності за викрадення автомобіля будуть враховувати вартість машини.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Викрадення автомобіля буде каратися обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо автомобіль викрали за допомогою “електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони” або якщо вартість машини становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105 100 – 262 750 гривень), то злочинцеві світить покарання у вигляді позбавлення волі на від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такого.

За викрадення авто, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, винуватцям загрожує позбавлення волі від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такого.

Відзначається, що метою законопроекту є вдосконалення законодавства у сфері протидії незаконним заволодінням транспортними засобами.

Комітет Ради рекомендував підтримати законопроект. Закон вступає в силу з наступного дня, за днем ​​його опублікування.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram