Переконливим результатом навчання безробітних за професією «Кравець», направлених Рівненським міським центром зайнятості, Рівненською, Дубенською, Корецькою районними філіями Рівненського обласного ЦЗ, на державній кваліфікаційній атестації стали чудові колекції швейних виробів – сукні, вишиванки, класичні спідниці, спідниці-фартухи, спідниці-брюки, туніки, шорти, блузи, брюки, жакети, піджаки, плащі, трикотаж, куртки та навіть пальто-трансформер. За 9 місяців вони навчилися створювати одяг для всіх сезонів!
Такого розмаїття кваліфікаційних виробів не очікували навіть досвідчені роботодавці. У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбулася державна атестація. Зрештою, і самі кравці-початківці не приховували гордості, насолоди і піднесення!
Успішно здавши теоретичну частину за атестаційними білетами, майстрині розпочали головне дефіле. За підтримки педагогів – майстрів виробничого навчання Поліни Долганської та Майї Грицюк, викладачки Людмили Якути кравчині занурили присутніх у світ цікавих ідей, сміливих втілень і творчого натхнення.
Своєрідний подіум, який група організувала на базі свого навчального відділення (м. Рівне, вул. Пирогова,8), передав уподобання кожної майстрині, продемонстрував потужний професійний потенціал. Випускниці, демонструючи одяг кваліфікаційній комісії та роботодавцям, описували вироби, тканини, види робіт, матеріали та техніку оздоблення…
Цінним було те, що слухачки не копіювали моделі із журналів, а сміливо під час виробничого навчання розробляли свої, унікальні форми, стилі, поєднували кольори, тканини і фасони. Перший вихід слухачок у новенькому вбранні відразу налаштував на свято, адже радувало і дивувало все – кольорова гама, силуети, якісно і акуратно виконані шви, вшиті кишені, блискавки, пришиті ґудзики, вдалі ансамблі, використання вишивок, аплікацій… Тут відбулися і визнання, і відкриття.
Слухачка із Рівного Марія Фельді – яскрава прихильниця пишних спідниць, яскравих суконь, цікавих деталей – бантів, складок, ґудзиків, комірців… Кравчиня зізнається, що кожний її виріб – це особливе натхнення, а ще кожен має своє «таємниче» жіноче призначення (від корекції фігури, зменшення віку до зручності та затишку). Емоційна та енергійна пані Марія поділилася: «Я вмію багато. Шиття – єдине, чого я не вміла та навіть не сприймала. Мама, котра мала талант до шиття, завжди говорила, аби я вчилася шити. І от, завдяки педагогам Поліні Олександрівні та Майї Володимирівні, я це вмію!».
Слухачка представила цікаві та якісно виконані спідницю з бантами і складками, барвисту спідницю-брюки, блузи, сарафан, несподівано кольорову сукню-сафарі, комплект з білою спідницею і чорною блузою, домашній піжамний костюм, сукню із складками, оздоблену ручної роботи мереживом (на його плетіння спеціальними дерев’яними паличками знадобилося 6 місяців!), чоловічий двосторонній жилет («нове життя» куртки чоловіка) та унікальне пальто-трансформер (блискавки, що регулюють довжину і рукави) із розкішним хутряним капюшоном.
Варто наголосити, що із яскравими колекціями на ДКА прийшли усі слухачки. Самостійно розроблені моделі, враховані характеристики тканин, акуратно виконані викройки, професійно і скрупульозно завершені усі операції, підібрана сезонність та враховані модні тенденції – усі ці важливі показники ставлять нинішніх випускників у один ряд із закрійниками. Саме на цьому наголосила заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко. Вона не приховувала емоцій і захоплення, тому з особливою вдячністю звернулася до кравців: «Ви зуміли зігріти своїми емоціями! Надзвичайною відповідальністю і майстерністю підтверджуєте готовність працювати. Направду, задивлялася на ваші вироби, дивувалася і пишалася. Дякуємо вам і вашим педагогам! Здавалося б, ще вчора ви були невпевненими, а вже сьогодні перед нами – професіонали!».
Особливістю і родзинкою показу виробів стала презентація спільної роботи слухачів і педагогів – дивовижна елегантна сукня, яку продемонструвала майстер виробничого навчання Майя Грицюк. Історія цієї сукні така: ідейний натхненник, викладач Людмила Якута, яка, до слова, є професіоналом із оздоблення і вишивки, розробила модель виставкового експонату (саме ця сукня має прикрасити виставку робіт слухачів у навчальному відділенні). Взялися до роботи. За основу обрали мотиви полтавської гладі. Використали й машинну вишивку, оздобили мереживом ручної роботи, бісером, та китицями з муліне. Основна тканина – льон, поєднання – з органзою.
- У Рівному електрозварники отримали і знання, і почесне звання
- Кухарі-початківці перевагу віддали рибі
- Дизайнером сучасних інтер’єрів стати за три місяці!
Ця сукня – наче вінець творчої, кропіткої, відповідальної і професійної роботи кожної із випускниць! Чудовий поштовх до роботи, цінний досвід та відмінне налаштування!
Оцінили вміння кравчинь і рівненські підприємці, адже на їхніх підприємствах проходила виробнича практика слухачів РЦПТО: ТзОВ «АТААЛ», ПП «Фірма «МІС», ТзОВ «Філенд Флай», а також підприємці Дубенського та Здолбунівського районів. Їхні пропозиції щодо працевлаштування – чудове визнання майстерності початківців! Кваліфіковані, сповнені енергії та професійного азарту, кравці впевнено поповнюють кагорту сучасних майстрів, творців настрою та задоволення.
Роздумуєте, яку професію обрати, сумніваєтеся у власних силах, обираєте навчальний заклад! Поза сумнівом – Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості!
Наші контакти: м. Рівне, вул. Пирогова,8, тел. (0362) 68 37 95 e-mail: cpto@cpto.rv.ua
Більше інформації на офіційному сайті www.cpto.rv.ua
Діна МАЗУРКЕВИЧ
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»