fbpx

З Рівненщини на Хмельниччину передали вишитий рушник єднання

Діліться інформацією з друзями:

Рівненщина стала дев’ятим регіоном України, де побував Міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки». Перед цим його оздоблювали майстрині Волині.

Упродовж місяця над полотном працювала рівненська майстриня-вишивальниця, завідувачка відділу збереження та розвитку регіональної нематеріальної культурної спадщини Рівненського обласного центру народної творчості Юлія Гончарова та її команда.

Як повідомили в Рівненській ОВА, вишивальниця зазначила, що на полотні відтворено типовий орнамент, притаманний Рівненському Поліссю, який можна побачити на одязі у Рівненському обласному краєзнавчому та Сарненському історико-етнографічному музеях.

Рушник єднання «Цвіт вишиванки»

“Майстриня змогла відтворити частинку Рівненського Полісся на цій своєрідній “мапі вишитої України”. Це наша із вами спільна заслуга, надбання та спільна наша слава”, – наголосила директорка Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська-Баковецька.

“Безумовно, цей узор передає наші почуття, думки та наше мислення. Дуже горді, що рушник був на Рівненщині, і ми гідно відтворили наш автентичний орнамент”, – розповіла начальниця управління культури та туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Частина рушника вишита на Рівненщині

Днями відбулася передача вишитого рушника єднання майстриням Хмельниччини.

Проєкт «Міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки» започатковано у 2013 році. Його мета – відобразити значущість великого пласта української національної культурної спадщини, що міститься в українській вишивці. Рушник єднання наповнять узори вишивок з усіх областей України, а також узори, які найбільше поширені у середовищі української діаспори. Довжина вишитого рушника – 12 метрів і 55 сантиметрів, а ширина – 65 сантиметрів.

Фото: Рівненська ОВА

Читайте також: Цифровий прорив. На Рівненщині презентували сучасну систему аналітики