fbpx

З 2 лютого змінився розмір штрафу за не оформленого працівника

2 лютого 2020 року набрав чинності Закон України № 378-IX  “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)”.  Законом внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України. Як змінилися розміри штрафів дивіться у таблиці.

Крім того. Якщо буде виконано припис Держпраці у визначені приписом строки, усуненні виявлені порушення, то штрафи не застосовуються до деяких видів порушеннь. А саме:

  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  • недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам;
  • порушення інших вимог трудового законодавства (проте, за повторне протягом року з дня виявлення порушення штрафи застосовуються одночасно із винесенням припису). 

За недопущення до проведення перевірки, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, за виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків, штрафні санкції застосовуються незалежно від усунення виявлених порушень. 

Закон № 378-IX опубліковано в газеті “Голос України” від 01.02.2020 р. № 20.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»