17 інновацій, які школярі Рівненщини розробили, попри війну: від пристроїв з очищення води до шляхів відновлення біологічної різноманітності на ділянках видобутку бурштину.
У підсумку, 8 срібних, 5 бронзових медалей та 2 почесні відзнаки.
Привітав та нагородив молоду наукову еліту в Рівненській Малій академії наук учнівської молоді перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
«Такі результати 2023 року юних науковців та дослідників області на Олімпіаді Геніїв. Загалом Рівненщину представляли 18 учнів із 17 проєктами. Саме ці молоді люди змінюють світ. Вони – наше майбутнє і наша українська ідентичність», – сказав Сергій Подолін.
Директор Рівненської МАН Олександр Андрєєв зауважив, що цьогоріч молоді люди на конкурсі презентували власний пристрій для біологічного очищення води та сонячний концентратор. А також досліджували екологічний стан Дубровиччини, новітні полімерні електретні штучні судини, ступінь забруднення ґрунтів та шляхи відновлення біологічної різноманітності, порушені внаслідок несанкціонованого видобутку бурштину.
Нагадаємо, що Олімпіада Геніїв – змагання, на якому презентують унікальні інновації з усього світу. Це найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8-11 класів. Заключний етап – міжнародний фінал «GENIUS Olympiad» відбувається щороку в червні у Сполучених Штатах Америки на базі Рочестерського технологічного інституту (м. Рочестер, штат Нью-Йорк). Участь у фіналі конкурсу беруть більше тисячі учасників з понад 70 країн світу.
Заступниця директора департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Марина Пашковська додала, що такі високі досягнення учні Рівненщини показують щороку. Підсумки 2022 року – 28 учасників із 27 роботами, які вибороли 1 золоту медаль, 9 – срібних, 3 – бронзові, 6 осіб отримали почесні відзнаки.
Джерело: Рівненська ОДА
Читайте також: Змінити професію, аби влаштуватися на роботу ніколи не пізно